Rezultate te kerkimit per termin: +Monitorimi

Meta: total 1000 / total_found 3401 / time 0.002 / keyword[0] monitorimi / docs[0] 3401 / hits[0] 4103 /
Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente
  • 2019-03-15

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka organizuar sot një tryezë teknike për sigurinë e urave në vend, në të cilin është diskutuar mbi një raport për situatën e urave, të hartuar nga MIE në bashkëpunim me ARRSH dhe Institutin e Ndërtimit. Në tryezë merrnin

Dhuna në stadiume, Rama: Burg deri në 3 vjet kush shkel në fushë
  • 2019-03-11

Dhuna në stadiume, Rama: Burg deri në 3 vjet kush shkel në fushë

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar masa të ashpra deri në dënim me burg për të gjithë ata që ushtrojnë dhunë në stadiume. Gjatë një takimi mes FSHF-së dhe qeverisë shqiptare me temë: Siguri-Reformim-Modernizim, ku ishin të pranishëm edhe përfaqësues nga Ministria e Sportit, d

Rezultatet për kanabisin, Lleshaj: 2018, kulmi historik i suksesit
  • 2019-02-13

Rezultatet për kanabisin, Lleshaj: 2018, kulmi historik i suksesit

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, e ka cilësuar vitin 2018, kulmin e suksesit në luftën kundër kultivimit dhe trafikimit të kanabisit. Gjatë aktivitetit, ku u publikuan rezultatet e luftës kundër kanabisit, LLeshaj tha me krenari se bëhet fjalë për një arritje historike. Funksionimi

Humbjet në energji janë 26%. Vjedhjet, deri në 8.7
  • 2019-01-07

Humbjet në energji janë 26%. Vjedhjet, deri në 8.7

Këtë vit përfundon projekti i Bankës Botërore për rimëkëmbjen energjetike, por Shqipëria gjendet larg objektivave të përcaktuar në marrëveshjen e nënshkruar. Kur nisi projekti, humbjet ishin në nivelin 45%. Monitorimi i fundit i Bankës Botërore thotë se humbjet në rrjet janë n

No Pic available
  • 2018-11-24

Duhet xhandarmëria, Rama: Jo më gjoba me letër bakalli, vendosim kamera

Në aktivitetin e Ministrisë së Brendshme, ku u prezantua flota e re e makinave të Policisë së Shtetit, kryeministri Edi Rama përveçse kritikoi dhunën ndaj uniformave blu në protestën e banorëve të Astirit para Parlamentit, foli edhe për nismën e ngritjes së një tjetër njësie speci

No Pic available
  • 2018-11-23

De Bernardi: Sfida më e madhe e Shqipërisë, emigrimi i fëmijëve

Roberto De Bernardi, Përfaqësues i UNICEF në Shqipëri , në intervistë ekskluzive për DW flet për situatën e fëmijëve dhe sfidat që duhen fituar që ata të gëzojnë të drejtat e tyre bazike. DW:  Z. De Bernardi, si do ta përshkruani situatën e fëmijëve në Shqipëri? Marr shkas ng

No Pic available
  • 2018-11-17

Kasa të reja nga kroatët për 100 mln euro, Ahmetaj: PD gënjen, ska VKM

Partia Demokratika vijon të denoncojë prej rreth 2 muajsh atë që e cilëson monopolin e kontrollit të faturimit mbi biznesin, duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se i ka dhënë një kompanie kroate një tender korruptiv që do të detyrojë bizneset të ndryshojnë kasat fiskale. Gjithashtu si