Rezultate te kerkimit per termin: +Monitorimit

Meta: total 1000 / total_found 4707 / time 0.002 / keyword[0] monitorimit / docs[0] 4707 / hits[0] 6383 /
No Pic available
  • 2017-06-27

Kokëdhima: Raporti i OSBE-së do të harrohet shpejt! Duhet reformë zgjedhore

Drejtuesi i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, në një reagim në Facebook, pas publikimit të raportit të monitorimit të OSBE/ODIHR-it, u shpreh se nuk kishte asnjë iluzion që Rilindja dhe PD-ja do të bënin zgjedhje me standarde, ndaj edhe kjo ishte arsyeja kryesore që nuk u fut në zgjed

Plazhet, ja harta e ndotjes në të gjithë vendin
  • 2017-06-26

Plazhet, ja harta e ndotjes në të gjithë vendin

Vlora dhe Durrësi vitin e kaluar patën plazhet me të ndotura, ndërsa plazhet më pastra i takojnë Velipojës, Dhërmiut, Himarës, Borshit dhe Sarandës sipas monitorimeve që ka bërë Ministria e Mjedisit dhe që janë referuar për publikun nga INSTAT. Raportet e monitorimit përfshijnë shu

No Pic available
  • 2017-06-24

Raporti monitorues i KVV-së: Shqetësuese kanalet financiare të kësaj fushate

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë publikon raportin  e ndërmjetëm të monitorimit III për periudhën  4 22  Qershor 2017. Gjetjet  Subjektet zgjedhore më së shumti nuk publikuan, publikuan me vonesë apo publikuan pjesshëm një Dokument të Plotë Elektoral në lidhje me p

No Pic available
  • 2017-06-23

Ndërkombëtarët me sytë nga ne. Një italiane në krye të delegacionit OSBE

Do të jetë italiania Marietta Tidei, deputete e partisë Demokratike Italiane në krye të delegacionit të Asamblesë parlamentare të OSBE që do të monitoroj zgjedhjet politike në Shqipëri, këtë të dielë më 25 qershor. Nuk është e para herë që politikania italiane merr pjesë në mi

No Pic available
  • 2017-06-22

Vukaj kërkon procedim të menjëhershëm për 44 zyrtarë të Tatimeve e Doganave

Ministrja e Financave Helga Vukaj, ka kërkuar marrjen e masave dhe procedim të menjëhershëm disiplinor për 44 punonjës të administratës për shkak të thyerjes së urdhërimit për mos angazhimin në zgjedhje. Sipas Ministrisë së Financave, ata kanë cenuar standardin zgjedhor dhe mbajtjen

No Pic available
  • 2017-06-18

Financat: Procedim disiplinor për 36 punonjës të administratës fiskale

Ministria e Financave thotë se janë 36 punonjës të administratës fiskale ndaj të cilëve të nisë menjëherë procedimi disiplinor i përshkallëzuar pasi kanë thyër urdhërin e monitorimit të fushatës duke cënuar standardin e zgjedhjeve. Në një deklaratë për mediat,  Ministria

No Pic available
  • 2017-06-18

Gati parkimi nëntokësor për 320 makina në Bulevardin e Ri

Tiranës do ti shtohet një parkim i ri nëntokësor i cili do të rrisë kapacitetet në qendër të qytetit. Pas Sheshit Skënderbej, edhe në Bulevardin e  Ri do të ketë një parkim modern nëntokësor për 320 automjete. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka postuar videon nga p