Rezultate te kerkimit per termin: +Montecatini

Meta: total 17 / total_found 17 / time 0.000 / keyword[0] montecatini / docs[0] 17 / hits[0] 31 /
No Pic available
  • 2019-04-02

Enrico Cuccia, mendja financës italiane me origjinë shqiptare

Lindi në Romë më 24 nëntor 1907 nga prindër siçilianë. Familja e të atit ishte me origjinë arbëreshe nga Ora e Shqiptarëve dhe Mexojuzoja. Pas diplomimit në drejtësi hyn në Iri, i dislokuar pranë selisë së Londrës. Detyra e parë me rëndësi është në Bankën e Italisë (marrja

Shqiptari që drejtonte në Itali bandën e grabitësve (Emri)
  • 2018-11-12

Shqiptari që drejtonte në Itali bandën e grabitësve (Emri)

Një shqiptar në Itali konsiderohet si kreu i një bande të akuzuar për vjedhje, plaçkitje dhe madje edhe  rrëmbim personi. Mediat italiane shkruajnë se shqiptari i arrestuar disa kohë më parë dhe që përballet me akuzat është Flori Sejdini, 26, banor në Montecatini.  Për Karabinier

Arrestohen 3 shqiptarë për vjedhje në Itali, kreu i bandës ishte një femër
  • 2018-10-19

Arrestohen 3 shqiptarë për vjedhje në Itali, kreu i bandës ishte një femër

Tre shqiptarë janë arrestuar në Montecatini të Pistoias në Itali për vjedhje. Lajmi është bërë i ditur nga Mara Ferasin, drejtuese e komisariatit  Montecatini, e cila tha se gjatë kontrollit në banesë u gjetën një kompjuter Apple dhe bizhuteri të llojeve të ndryshme. Efektivët e p

No Pic available
  • 2017-09-18

Shqiptari shumë i kërkuar kapet duke drekuar, shkakton terror në restorant

Ai duket si një klient i zakonshëm, duke shkuar për drekë me familjen dhe miqtë në një restorant. Disa minuta më vonë, gjithçka u shndërrua në rrëmujë dhe të pranishëm ishin edhe shumë fëmijë. Një shqiptar 32 vjeç, i arratisur prej disa vitesh u arrestua nga agjentët e stacioni

No Pic available
  • 2017-02-21

Grabitësit shqiptarë sulmojnë me armë vilën e biznesmenit të famshëm italian

Një grabitje e pazakontë ka ndodhur në Buggiano të Italisë, ndërsa protagonistë janë katër shqiptarë. Të pajisur me armë, shkopa bejsbolli dhe sende të tjera, shqiptarët kanë hyrë në një vilë dhe fillimisht kanë lidhur shërbyesen me ngjitës dhe e kanë kërcënuar atë në mën

Sherri ne Facebook per nje femer dy vellezerit shqiptare tentojne te vrasin rumunin VIDEO
  • 2016-06-13

Sherri ne Facebook per nje femer dy vellezerit shqiptare tentojne te vrasin rumunin VIDEO

Dy vellezer shqiptare perfunduan ne prangat e policise italiane pasi akuzohen per tentative vrasjeje Oltion dhe Landir Cepa 25 dhe 34 vjec i pari i pastrehe dhe i dyti banues ne Montecatini jane aktualisht ne burg njeri ne burgun e Pistoias dhe tjetri ne burgun San Vittorebr br Ngjarja per te cile

Godasin me sende të forta rumunin, pranga vëllezërve shqiptarë
  • 2016-06-11

Godasin me sende të forta rumunin, pranga vëllezërve shqiptarë

Dy vëllezër shqiptarë u arrestuan nga policia italiane nën akuzën e tentativës së vrasjes së një shtetasit. Në prangat e policisë së Lucca-s, përfundoi shqiptarët Oltion dhe Landir Cepa, 25 dhe 34 vjeç, i pari i pastrehë dhe i dytë banues në Montecatini. Ngjarja ka ndodhur më 7 sh