Rezultate te kerkimit per termin: +Montezuma

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] montezuma / docs[0] 5 / hits[0] 6 /
6 ushqime që zgjojnë epshin mes çiftit
  • 2017-05-19

6 ushqime që zgjojnë epshin mes çiftit

Fjala epsh vjen nga perëndesha greke e dashurisë, Afërdita, që nxit magjinë e ndjenjës së zjarrtë dhe seksit tek çiftet e reja. Legjendat tregojnë se Montezuma II, sundimtar i njohur astek, gjatë pushtimit spanjoll të Meksikës, pinte 50 gota çokollatë në ditë për të përmbushur t

No Pic available
  • 2012-03-20

Ekspozita e piktores Fany Mares një libër i hapur i jetës e kulturës meksikane

19/03/2012   Në sallën e Muzeut Kombëtar është hapur ekspozita e piktores meksikane Fany Mares, e titulluar “Ngjyrat e Meksikës”. Vetëm dhjetë tablo të punuar me akrilik, në përmasa afërsisht të njëjta, vijnë njëra pas tjetrës, si një kolazh apo libër i hapur, e faqe

Seksi fillon nga kuzhina
  • 2009-11-21

Seksi fillon nga kuzhina

Ftojeni në shtëpinë tuaj për darkë një djalë apo vajzë që ju pëlqen apo thjesht edhe partnerin tuaj për një darkë intime, ku mund të ndiheni të lirshëm dhe të kënaqeni nën dritën e qirinjve. Së pari duhet të krijoni një mjedis të këndshëm dhe të mësoni të gatuani. Siguri

No Pic available
  • 2009-11-15

Ushqimet afrodiziake, Seksi fillon nga kuzhina

TIRANE- Ftojeni në shtëpinë tuaj për darkë një djalë apo vajzë që ju pëlqen apo thjesht edhe partnerin tuaj për një darkë intime, ku mund të ndiheni të lirshëm dhe të kënaqeni nën dritën e qirinjve. Së pari duhet të krijoni një mjedis të këndshëm dhe të mësoni të gatuani

No Pic available
  • 2009-06-06

Perandoria e fjalëve

Pas 50 vjetësh do të mbijetojnë vetëm 3000 gjuhë të botës. Libri i Ostler shpjegon se si gjuhët janë më të forta se ushtritë Kur e pyetën Kancelarin Otto von Bismarck se cila ishte ngjarja më domethënëse e historisë së vonshme, ai u përgjigj enigmatikisht: “Amerika e Veriut