Rezultate te kerkimit per termin: +Montmartre

Total: 31
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.950Z

Doktor House koncert blues ne Paris

Pasi ka lancuar diskun e tij të parë me muzikë blues, “Let them talk”, aktori britanik Hugh Laurie, i njohur ndryshe si doktor House, do të mbajë një koncert në Paris më 11 maj. Aktori 51-vjecar do të performojë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.308Z

Francë, protesta të dhunshme në Paris

Paris -Paris është përballur sërish me protesta natën e shkuar, ku qindra studentë francezë sulmuan forcat e policisë me shishe dhe me sende të forta dhe thyen dritaret e disa dyqaneve në Paris. Ata protestojnë kundër reformave të qeverisë, para se të organizonin një protestë mbarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.033Z

Besimtaret ne bote perkujtojne vuajtjet e Krishtit

Të krishterët në mbarë botën kanë përkujtuar të premten vuajtjen e Krishtit. Papa Benedikti i XVI është lutur së bashku me mijëra besimtarë në Romë. Në Jerusalem mijëra besimtarë kanë kaluar rrug&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.622Z

Sarkozy xheloz, nuk shkulet nga sheshxhirimi

Nuk e ka fshehur dot xhelozinë nën kostumin e njeriut numër një të shtetit. Presidenti francez Nikolas Sarkozy ka vendosur të ngulet në sheshxhirim e të ndjekë nga afër çfarë ndodh gjatë realizimit të filmit ‘Midnight in Paris’, ku interpreton edhe bashkëshortja e tij, buk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.223Z

Paris, arrestohen 7 persona; dyshohet se do të kryenin një atentat

Policia franceze ka ndaluar në Paris dy djem 15-vjeçarë, të gatshëm për të kryer një atentat terrorist. Sipas shtypi francez, dy adoleshentët, të lindur në shtator 2001, kishin përfunduar në shënjestër të 007 për kontakte me xhihadisin francez, Rachid Kassim, porositësi i mundshëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.347Z

"Një rrëfenjë me ndërkombëtarë" në Paris

Libri "Një rrëfenjë me ndërkombëtarë" i Ylljet Aliçkës do të mbledhë në Paris të dielën më 15 mars shoqatën kulturore "Les albanais de France", e cila, në bashkëpunim me shtëpinë botuese "Toena", organizojnë në Qendrën e Artit dhe Kulturës së Montmartre një takim letrar me s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.450Z

Paris policia rumune ndihmon koleget

Policia rumune ka zbarkuar në Paris për të ndihmuar agjentët francezë në luftën kundër kriminalitetit të rrugës që vjen nga Rumania. Kështu, deri në mes t&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama