Rezultate te kerkimit per termin: +Morn

Meta: total 281 / total_found 281 / time 0.000 / keyword[0] morn / docs[0] 281 / hits[0] 313 /
No Pic available
  • 2016-12-29

Performanca më e nxehtë e Bleona Qeretit

Në rrjetin e saj social Instagram, këngëtarja shqiptare shfaqet me skena të nxehta gjatë një performance në një festival duke kënduar këngën PassOut. Balerinët të cilët ishin pjesë e përformancës së këngëtares e ndiznin më shumë atmosferën me skenat joshëse. Ladies you kno

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët
  • 2016-09-16

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët

BBC i ka kushtuar një artikull të gjatë mikpritjes së shqiptarëve, duke e lidhur me faktin se refugjatëve Europa po u kthen shpinën. Ndërsa, diku në Europë, një vend i vogël në Ballkan ka pritur refugjatët që ishin në luftë. Në këtë reportazh tregohen për shqiptarët e Kosovës

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë
  • 2016-08-02

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë

Reportazh/Një udhëtim në sinagogat hebreje në qytetet shqiptare nga Saranda deri në Berat Bregdeti i Sarandës Nga Esther Hecht, Hadassahmagazine Vendi m misterioz n Evrop, Shqipëria, sht nj vend i ekstremeve dramatike. I ndar nga Evropa perëndimore pr dekada me radh nn sundimin e diktatorit

No Pic available
  • 2016-05-10

Halimi: Neni i ekspertëve për dekriminalizmin, atentat për drejtësinë

Komisioni i Posaçëm për reformën në drejtësi është shoqëruar me debate në lidhje me nenin për dekriminalizmin. Eduard Halimi tha se futja e këtij neni nga ana e ekspertëbe në axhendën e komisionit është një provokim. Halimi: Pati debate lidhur me ndryshimin  e nenit 6/1 që ka t

Besa emëron Morinën
  • 2014-08-28

Besa emëron Morinën

Nuk është Afrim Tovërlani por Arbnor Morina. Ky i fundit është trajneri i ri i skuadrës së Besës, përkundër zyrtarizmit që klubi pejan ia bëri një ditë më herët Tovërlanit. Marrëveshja ndërmjet palëve