Rezultate te kerkimit per termin: +Morata

Meta: total 457 / total_found 457 / time 0.000 / keyword[0] morata / docs[0] 457 / hits[0] 643 /
No Pic available
  • 2019-02-09

Madridi është i bardhë, Reali gjunjëzon Atletikon në derbi

Reali i Madridit tregoi dhëmbët ndaj Atleticos në derbin e Wanda Metropolitanos, duke fituar me rezultatin 1-3, sfidë në të cilën më shumë se futbollistët protagonist u bëri VAR-i, thelbësor në 2 nga 4 golat e shënuar në total, anuloi një tjetër finalizim të Atleticos (Morata në p

Morata drejt Atletico Madrid, pritet vetëm zyrtarizimi
  • 2019-01-21

Morata drejt Atletico Madrid, pritet vetëm zyrtarizimi

Në mungesë të njoftimit zyrtar nga ana e klubeve respektove, është Cadena Cope që ka lajmëruar se sulmuesi i përfaqësueses së Spanjës, Alvaro Morata, ka nënshkruar të premten kontratën me Atletico Madrid. Lajmi është përcjellë gjithashtu edhe nga media italiane Sport Mediaset. Sipa

Higuain te Chelsea, arrihet akordi
  • 2019-01-09

Higuain te Chelsea, arrihet akordi

Gonzalo Higuain dhe Maurizio Sarri do të punojnë sërish bashkë. Gazeta spanjolle Marca ka dhënë lajmin e bujshëm se argjentinasi ka arritur akordin për tu transferuar te Chelsea në këtë merkato. El Pipita i ka thënë po propozimit që ka marrë nga Blutë e Londrës të cilët e dëshir

Morata drejt largimit, Chelsea i piketon Benzemanë
  • 2019-01-08

Morata drejt largimit, Chelsea i piketon Benzemanë

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema është “piketuar” nga Chelsea. Sipas shtypit britanik, marrëveshja pritet të arrihet këtë muaj, duke pasur parasysh kërkesat e teknikut të bluve Maurizio Sarri për të fuqizuar ekipin në merkaton e janarit pas dështimit të Alvaro Moratas

No Pic available
  • 2018-12-25

Orë të nxehta për shkëmbimin Higuain-Morata, në marrëveshje edhe

Mediat britanike raportojnë se transferimi i Alvaro Morata në radhët e Milanit është vetëm çështje orësh. Prej ditësh është përfolur se e ardhmja e sulmuesit spanjoll do të jetë larg Londrës dhe me kalimin e ditëve këto zëra sa vinë e konfirmohen akoma edhe më shumë. Për ta p

Higuain te Chelsea e Morata te Milani, projektohet shkëmbimi
  • 2018-12-21

Higuain te Chelsea e Morata te Milani, projektohet shkëmbimi

Të kthesh dy të pakënaqur në të kënaqur është ky misioni që duket se kanë ndërmarrë dy klube të mëdha europiane sikundër Milani dhe Chelsea për të realizuar një shkëmbim të bujshëm në merkaton dimërore. Gonzalo Higuain nuk po kalon një periudhë pozitive  tek Milani me int

City luan tenis me Southampton, nuk fasl as Chelsea
  • 2018-11-04

City luan tenis me Southampton, nuk fasl as Chelsea

Manchester City duket i pandalshëm. Fitorja 6-1 e marrë sot kundër Southampton ka kthyer skuadrën e Pep Guardiola në kreun e renditjes së Premier League, të humbur përkohësisht pas barazimit të djeshëm të Liverpool kundër Arsenal. Kampionët në fuqi kanë dhuruar spektakël nga minuta