Rezultate te kerkimit per termin: +Morin

Total: 1636
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.961Z

Morin kandidat për president të Francës

Nga Express më 05 janar 2011 në ora 17:10 Ish-ministri francez i Mbrojtjes, Herve Morin do të kandidohet për president, si kandidat i qendrës së djathtë, duke e sfiduar në këtë mënyrë presidentin aktual të Francës, Nicolas Sarkozy, ka njoftuar dje zëdhënësi i tij. “Ai ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.519Z

Morin, fshati ku ngordh një lopë në ditë

Gjatë javës së kaluar ngordhën 7 lopë në Morin. Alarmimi i mjekëve të Kosovës zbuloi ngjarjen Alarmi i banorëve: Lopët po ngordhin nga antraksi. Drejtoria e Bujqësisë: S’ka plasje, por helmim KUKËS- Ngordhja e një lope në ditë, gjatë javës që lamë pas ka alarmuar b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.959Z

Kapen në Morin dy të kërkuar

Policia lokale e Kukësit ka ndaluar dje dy persona, të cilët akuzoheshin për veprat penale të vjedhjes dhe dezertim nga shërbimi i detyrueshëm ushtarak. Flamur Kalvari, 25 vjeç, nga Shkodra u ndalua në Morin në orën 23:30 teksa hynte nga Kosova në Shqipëri gjatë një kontrolli rutinë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Morin, radh t gjata

Pika kufitare e Morinit me Kosovn, sht bllokuar sot pr disa or rresht, pr shkak t vargut t gjat t makinave. Rreth 400 automjete jan n radh, ndrsa presin t kalojn n ann tjetr t kufirit. Pala kosovare n Vrnic, aktualisht po punon vetm me nj sportel, ndrsa ajo shqiptare n Morin t Kuksit me katr sportel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.301Z

Kosova nis ndërtimin e autostradës Morin-Mardar

Qeveria e Kosovës ka planifikuar të akordojë plot 50 milionë euro për ndërtimin e autostradës Morin - Mardar, i cili përshkon të gjithë territorin e vendit deri në veri, kufi me Serbinë. Lajmi konfirmohet nga zëvendësministri i Transporteve dhe Telekomunikacionit, Adem Grabofci, sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.218Z

Fluks lëvizjesh në Morin të Kukësit

Gazeta ShqipFluksi i lëvizjes në kufirin Shqipëri-Kosovë gjatë ditëve të fundit është rritur si rrjedhojë e rikthimit të emigrantëve për pushimet e fundvitit. Zyrtarë të drejtorisë rajonale të kufirit bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë hyrë në Kosovë përmes dog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.714Z

Kukes-Morin, perfundon segmenti i fundit

Takohen segmentet e fundit te autostrades Kukes-Morin. Ndonese nuk eshte shtruar ende me asfalt dhe nuk eshte plotesuar ne pikepamje teknike, eshte lidhur me ne fund segmenti me problematik i aksit te autostrades, pikerisht ai qe kalon perbri qytetit te Kukesit. Ne muajin qershor te keti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama