Rezultate te kerkimit per termin: +Morins

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

Shqipëri-Kosovë, një sportel kontrolli për sezonin turistik

Policia shqiptare dhe ajo e Kosovs nnshkruan t parin memorandum t patrullimit t prbashkt policor n pikat kufitare q ndajn dy vendet. Kjo marrveshje n mnyr simbolike u nnshkrua nga dy Ministrat e Brendshm, ai shqiptar dhe kosovar n pikn kufitare t Morins, pak kilometra larg Kuksit. Ministri Basha e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.741Z

Morinë-Merdare, Kosova nis punimet për Autostradën e Kombit

Pasi shembn murin q ndante Shqiprin me Kosovn, kryeministrat Berisha e Thai kan shtypur butonin q shprthen vetm nj copz t gjith infrastrukturs moderne q do t lidh dy vendet tona. 25 Prilli shnon zyrtarisht fillimin e punimeve pr autostradn Morin – Prishtin - Merdare si vijim i projektit q kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Nj troh fest

Ndonse 28 Nntori, q prkon me katr festa historike t kombit shqiptar Ditn e Flamurit, shpalljen e Pavarsis s Shqipris, paraqitjen e par publike e UK-s dhe ditlindjen e komandantit legjendar Adem Jashari - nuk sht n kalendarin e festave shtetrore t Republiks s Kosovs, kryeministri Hashim Thai dhe kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.411Z

Reuters: Turizmi dhe infrastruktura e shpërblyen Shqipërinë

Fokusi tek turizmi dhe investimet n infrastruktur, kan shprblyer Shqiprin me nj numr t madh turistsh q kan vizituar vendin kt sezon veror. Agjensia e lajmeve “Reuters” n reportazhin e saj pr turizmin n Shqipri, thot se turizmi shqiptar ka psuar nj rritje t madhe viztiorsh t huaj. Vetm n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.422Z

Turizmi dhe infrastruktura e shpërblyen Shqipërinë

Fokusi tek turizmi dhe investimet në infrastrukturë kanë shpërblyer Shqipërinë me një numër të madh turistësh që kanë vizituar Fokusi tek turizmi dhe investimet n infrastruktur kan shprblyer Shqiprin me nj numr t madh turistsh q kan vizituar vendin kt sezon veror. Agje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Dosja e Tivarit, hiqet emri i Haxhi Lleshit, vihet Koci Xoxe

1 prill, 45, çfarë ndodhi me 4580 rekrutët shqiptarë Nj ecje e gjat n kmb drejt rrugs s vdekjes. “Shkak” u b ndalesa pr ujin e pijshm, por tradhtia dhe skenari pr masakrn ishin paraprgatitur n mnyrn m t mir t mundshme. sht data 1 prill e vitit 1945. Pas prfundimit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama