Rezultate te kerkimit per termin: +Morine

Meta: total 762 / total_found 762 / time 0.000 / keyword[0] morine / docs[0] 762 / hits[0] 1049 /
Tarifat zyrtare ne Rrugen e Kombit
  • 2017-02-12

Tarifat zyrtare ne Rrugen e Kombit

p styletext-align justifyQytetaret qe do te kalojne ne rrugen e Kombit do te paguajne nje takse  e cila nis minimalisht nga 2 euro  dhe shkon maksimalisht ne 187 euro pa perfshire Tatimin mbi Vleren e Shtuar Kontrata e koncesionit te rruges Milot-Morine e nenshkruar nga qeveria dhe konsociumi

Paralajmërimi/ Ish-juristi i CEZ: Pas shpifjeve të PD-së, fshihet skenari i vrasjes sime
  • 2017-01-16

Paralajmërimi/ Ish-juristi i CEZ: Pas shpifjeve të PD-së, fshihet skenari i vrasjes sime

Po merr dimensione të rrezikshme zbardhja e aferës së CEZ, teksa paralajmërohet se mund të ketë dhe ndonjë viktimë nga kjo aferë. Ish-­juristi i CEZ, Romeo Karaj, ka folur pas akuzave nga deputetja e PD­-së, Elmazi, se ai është i çmendur dhe se ka tentuar të vrasë veten dy herë

Borë e ngrica në akset e qarkut Kukës e Shkodër
  • 2017-01-04

Borë e ngrica në akset e qarkut Kukës e Shkodër

Reshjet e dëborës në Qarkun Kukes dhe Shkodër që nisën mbrëmjen e kaluar me intensitet, por edhe uljes së ndjeshme të temperaturave kanë sjelle ngrica në rrugë. Drejtuesit e mjeteve udhëzohen te përdorin zinxhirët në disa akse ndërsa ka prezencë të dëborës dhe në  ‘Rrug

No Pic available
  • 2017-01-04

Reshjet dëborës, ja rrugët ku duhet të keni kujdes

Moti i keq i shoqëruar me ngrica dhe reshje të dendura dëbore në veri dhe verilindje të vendit ka shkaktuar problemet e para në qarkullimin e automjeteve. Emergjencat Civile kanë njoftuar situatën më të fundit si dhe kanë paralajmëruar marrjen e masave konkrete për parandalimin e rrezi

Dëbora nis në veri, ja akset ku duhet të bëni kujdes
  • 2017-01-04

Dëbora nis në veri, ja akset ku duhet të bëni kujdes

Reshjet e para të dëborës kanë nisur në veri të vendit në orët e mbrëmjes të së martës. Reshje me intensitet të lartë u regjistruan në Kukës, ku si pasojë e dëborës në Rrugën e Kombit pranë tunelit të Thirrës janë rrezikuar automjetet . Bashkia e Kukësit ka mbledhur sht

Kapet ne Morine i riu nga Kosova i shpallur ne kerkim nderkombetar
  • 2016-11-13

Kapet ne Morine i riu nga Kosova i shpallur ne kerkim nderkombetar

Kukes 13 nentor 2016 NOAal- Nje person i shpallur ne kerkim nderkombetar eshte arrestuar nga policia kufitare e Morinesbr br Gjate dites se djeshme u vu ne pranga Mustafa Kodra 27 vjec banues ne fshatin Leshan Kosovebr br Arrestimi i tij u be pasi gjate regjistrimit ne hyrje te stacionit Morine

Zbulohet malli kontrabande arrestohet doganieri ne Morine
  • 2016-11-02

Zbulohet malli kontrabande arrestohet doganieri ne Morine

Kukes 2 nentor 2016 NOAal- Nje doganier i pikes kufitare te Morines eshte vene ne pranga pasi eshte zbuluar se gjate turnit te tij ka lejuar kalimin e mallrave kontrabandebr br Arrestimi i tij u be mbremjen e djeshme e marte ne baze te nje hetimi te nisur me 26 nentor pasi dyshohej per raste te tj