Rezultate te kerkimit per termin: +Mos

Meta: total 1000 / total_found 242072 / time 0.088 / keyword[0] mos / docs[0] 242072 / hits[0] 400336 /
No Pic available
  • 2017-02-13

Lejoi vjedhjen e objekteve në Apolloni, ndalohet përgjegjësi i parkut

Përgjegjësi i Parkut të Apollonisë në Fier është ndaluar nga policia pas vjedhjes së 230 objekteve në këtë park, nga disa persona të cilët prej disa kohësh gërmonin duke vjedhur dhe më pas trafikuar objekte arkeologjike. Policia e Fierit po ashtu ka nisur procedimi penal edhe për dr

Noizy përjashton Encën nga OTR
  • 2017-02-13

Noizy përjashton Encën nga OTR

Ka ndodhur një përleshje mes dy artistëve më në zë të ShoWbizit shqiptar. Ata të dy të njohur për hitet e veta janë pjesë e një grupi. Bëhet fjalë për Noizyn dhe Encën. Pas intervistës së Encës në Prive, Noizy ka shpërthyer duke postuar një foto të zezë në Instagram dhe ka

No Pic available
  • 2017-02-13

Gjatë fundjavës mbi 2 mijë persona kanë hyrë në Shqipëri nga Morina

Përmirësimi i kushteve meterologjike ka bërë që në Pikën e Kalimit Kufitar në Morin të Kukësit të shtohet fluksi i kalimit të shqiptarëve të Kosovës të cilët duket se shfrytëzojnë çdo ditë më diell për të vizituar qytetet e ndryshme të Shqipërisë. Gjatë fundjavës, qindra

Dorëzon unazat dhe i jep fund martesës para Ardit Gjebreas
  • 2017-02-13

Dorëzon unazat dhe i jep fund martesës para Ardit Gjebreas

Dy unaza, një e fejesës dhe tjetra e martesës. Siç iku ai pa më pyetur mua, edhe unë po e them këtu mes të gjithëve se ia dorëzoj Vinit unazën pa e pyetur Për këtë kishte ardhur sot në programin Ka një mesazh për ty Ruzhdia, e cila ka kaluar një jetë aspak të qetë. Të atin e ki

Analiza vjetore e DPN1, 4 mijë kosha të rinj në Tiranë,  20 lulishte të reja, 1 mijë pemë çdo muaj
  • 2017-02-13

Analiza vjetore e DPN1, 4 mijë kosha të rinj në Tiranë, 20 lulishte të reja, 1 mijë pemë çdo muaj

Tirana është sot një qytet disa herë më i pastër se një vit e gjysmë më parë, por për Bashkinë e Tiranës ka ende shumë për tu bërë, duke nisur nga ndërgjegjësimi i qytetarëve për të mos ndotur mjedisin. Ky ishte konkluzioni i analizës vjetore të Ndërmarrjes së Punëtorëve

7 sekretet e gjuhës së trupit të njerëzve të suksesshëm
  • 2017-02-13

7 sekretet e gjuhës së trupit të njerëzve të suksesshëm

Thonë që trupi e ka gjuhën e vet dhe nganjëherë ajo flet më shumë se sa vetë fjalët. Studimet e fundit kanë treguar se njerëzit, të cilët dinë të komunikojnë me efektivitet përdorin sinjale joverbale, që tregojnë shkallë më të lartë të inteligjencës emocionale. Ja disa prej

Na moj goc, kujt i bën kunja ti, incidenti me profesor Gazin në Teatër
  • 2017-02-13

Na moj goc, kujt i bën kunja ti, incidenti me profesor Gazin në Teatër

Nga Alma Mile Në Teatrin Kombëtar Eksperimental Kujtim Spahivogli po shfaqet një komedi e zezë e Joe Orton, titulluar Çfarë pa kryeshërbëtorja. Mund të jetë shfaqje e bukur, nuk di të them, sepse nuk e kam parë dhe, tju them të drejtën, nuk kam për të shkuar. Do ta kisha gjetur kohë