Rezultate te kerkimit per termin: +Mosdekretimi

Meta: total 110 / total_found 110 / time 0.000 / keyword[0] mosdekretimi / docs[0] 110 / hits[0] 124 /
10 përplasjet e Nishanit me Kodhelin
  • 2016-11-22

10 përplasjet e Nishanit me Kodhelin

Nga vitit 2013 e deri më sot janë të paktën 10 përplasje mes presidentit të Republikës Bujar Nishani me mazhorancën lidhur me çështje të ushtrisë. Gazetari Roland Qafoku bëri publike në emisionin Debati në Channel One këto përplasje të cilat nisin që me godinën e SHQUP e deri

Mosdekretimi i Bazos nga Nishani, debate te Siguria. Kodheli: Rrisim pagat, ja armatimi që do blejmë
  • 2016-11-21

Mosdekretimi i Bazos nga Nishani, debate te Siguria. Kodheli: Rrisim pagat, ja armatimi që do blejmë

Mbledhja e sotme e Komisionit të Sigurisë është shoqëruar me debate sa i takon buxhetit për modernizimin e Forcave të Armatosura. Në një seancë dëgjimore para deputetëve të Komisionit, ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka sqaruar ecurinë e këtij procesi, duke dhënë informacion

No Pic available
  • 2016-11-21

Shtabi pa shef, Braho: Situatë shqetësuese; Kodheli: Nuk cënohet puna

Viti 2017 do ti gjejë Forcat e Armatosura Shqiptare me armatime të standardeve të NATO-s, kjo falë 5000 beretave donacion nga Italia dhe 250 mjeteve të blinduara nga SHBA. Nga Komisioni i Sigurisë ku raportoi për buxhetin, Kodheli garantoi se mosdekretimi i Shefit të Shtabit nga Presidenti i

Debate te Siguria për mosdekretimin e Bazos nga Nishani
  • 2016-11-21

Debate te Siguria për mosdekretimin e Bazos nga Nishani

Mosdekretimi i major Jeronim Bazos si Shef i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura nga Presidenti Bujar Nishani, ka shkaktuar debate në Komisionin e Sigurisë. E ftuar [për të diskutuar mbi buxhetin e Ministrisë së Mbrojtjes për vitin e ardhshëm për këtë cëcshtje është s

No Pic available
  • 2016-11-20

Presidenti refuzon Jeronim Bazon, se dekreton për një mandat të dytë

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, nuk ka dekretuar për një mandat të dytë Shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Gjeneral Major Jeronim Bazo. Arsyet e këtij mosdekretimi mësohet se janë shkelja e Kushtetutës që gjenerali ka kryer duke mos raportuar asnjëher

No Pic available
  • 2016-11-20

Krasniqi: Mosdekretimi i Bazos, mungesë e seriozitetit të shtetit

Analisti dhe politologu Afrim Krasniqi mos dekretimin nga Nishani për një mandate të dytë shefin e Shtabit të Përgjithshëm të FA Jeronim Bazo nuk e sheh si një arsye politike, por e shikon të lidhur me mungesën e seriozitetit të shtetit. Në studion e lajmeve të Ora News, Krasniqi tha s

No Pic available
  • 2016-10-12

Nishani pret shoqatat e ricikluesve: Çështja nuk duhet politizuar

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot, me kërkesën e tyre, përfaqësues të Industrisë së Riciklimit në vend dhe anëtarë të Shoqatës së Ricikluesve, të cilët  i parashtruan Kreut të Shtetit pikëpamjet, argumentet dhe pozicionin e tyre mbi efektet negative që mund të ket