Rezultate te kerkimit per termin: +Moskn

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] moskn / docs[0] 14 / hits[0] 16 /
No Pic available
  • 2018-08-19

MERKEL & PUTIN KUNDËRSHTARË TË BESUESHËM NË KOHË TË PASIGURTA

Angela Merkel dhe Vladimir Putin takohen pr t dytn her brenda tre muajve. Atmosfera sht e ftoht, por fal Donald Trumpit ata ndrgjegjsohen pr t prbashktat e tyre, mendon Michaela Küfner. Formati flet qart: deklarata para shtypit, por vetm para takimit. Pytje nuk lejohen. N dhjet minutat publike t dy

Miti dhe trashgimia e JFK  100 vjetori i lindjes s Kennedy
  • 2017-05-29

Miti dhe trashgimia e JFK 100 vjetori i lindjes s Kennedy

SHBA kujton nj ndr presidentt, t cilin ende shum vetë e adhurojn, ndonse ai ishte vetm njmij dit n post, nga janari 1961 deri n ditn e vrasjes n nntor 1963: John F. Kennedy. Presidenti i 35-t i SHBA-s lindi para 100 vjetsh m 29.05.1917. Historiant i vlersojn arritjet e tij n politikn e brendshme dh

No Pic available
  • 2010-09-02

Mjegull politike mbi Moskë

Rusin mund ta krcnoj revolucioni. Kriza financiare e ka tronditur thell popullaritetin e Putinit dhe Medvedevit, ndrsa paaftsia e tyre e plot n luftn kundr zjarreve katastrofale t ksaj vere n Rusi e ka tronditur edhe m shum besimin e rusve tek udhheqsit e tyre. Era, vapa dhe zja

No Pic available
  • 2010-08-23

Gratë marrin në dorë fuqinë bërthamore

“Kur Rose Gottemoeller filloi ndrmjetsimin pr arritjen e nj pakti t ri me Moskn lidhur me shtjet brthamore, pyetjet q iu drejtuan diplomatve amerikan, ishin ato t zakonshmet e q lidheshin me mbrojtjen raketore, mbushjet brthamore dhe kontrollin e tyre. Por, n mes t bisedimeve, nj nga gjenera

No Pic available
  • 2010-05-23

Moska, me ndihmën e Kievit, i tregon muskujt Moldavisë

Rusia dhe Ukraina i kan transformuar n mnyr radikale marrdhniet e tyre t mparshme antagoniste, pr vetm disa muaj prej se Viktor Janukovi u zgjodh President i Ukrains. Tani duket se Moska do ta shfrytzoj mbshtetjen e Kievit pr ta forcuar axhendn e saj lidhur me nj shtet tjetr ish-

No Pic available
  • 2010-04-29

Marrëveshje e keqe për Ukrainën dhe për Janukoviqin

Presidenti i ri i Ukrains ka nisur nj fillim t keq n shtjet e politikave t jashtme. Javn e kaluar, Viktor Janukoviq, nnshkroi nj marrveshje me Moskn, ku lejon edhe pr 32 vjet t tjera qndrimin e bazs ruse n Ukrain. Duke vepruar kshtu, presidenti i ri dha nj pjes t sovranitetit t Ukrains. Janukoviq

No Pic available
  • 2010-04-17

Miti dhe vdekja misterioze e Lech Kaczynskit

"Kjo sht gjithashtu tragjedia jon"! Me kto fjal i sht drejtuar Kryeministri rus, Vladimir Putin, kolegut t tij polak, Donald Tusk, kur ky i fundit kishte mbrritur n vendin e tragjedis, n Smolensk t Rusis, aty ku gjeti vdekjen Presidenti polak, Lech Kaczynski. Lech Kaczynski ishte nisur nga Varshav