Rezultate te kerkimit per termin: +Mosks

Meta: total 65 / total_found 65 / time 0.000 / keyword[0] mosks / docs[0] 65 / hits[0] 83 /
No Pic available
  • 2018-08-19

MERKEL & PUTIN KUNDËRSHTARË TË BESUESHËM NË KOHË TË PASIGURTA

Angela Merkel dhe Vladimir Putin takohen pr t dytn her brenda tre muajve. Atmosfera sht e ftoht, por fal Donald Trumpit ata ndrgjegjsohen pr t prbashktat e tyre, mendon Michaela Küfner. Formati flet qart: deklarata para shtypit, por vetm para takimit. Pytje nuk lejohen. N dhjet minutat publike t dy

No Pic available
  • 2016-11-16

Jo vetm muaj mjalti/ Historia e Obamës me Europën

Dashuri e flakt n fillim, faz e shuarjes n mes dhe mall pr m shum tani: Bilanci i marrdhnieve plot ulje ngjitje mes presidentit t SHBA-s, Barack Obama dhe Europs. Nisi n vern e vitit 2008 si nj fest e madhe dashurie n obeliskun e fitores n Berlin. Gjermant e europiant e brohoritn burrin, q me slogan

Ukrainë: Qindra kamionë kthehen në Rusi
  • 2014-08-23

Ukrainë: Qindra kamionë kthehen në Rusi

Raportohet se shumica apo ndoshta të gjithë kamionët nga konvoji kundërthënës humanitar i Rusisë, që kishte hyrë dje në pjesën lindore të Ukrainës, janë kthyer në Rusi. Paul Picard, nga grupi monitorues i Organizatë

Krimea, pengu i Putinit
  • 2014-03-03

Krimea, pengu i Putinit

Strategjia e Putinit sht e qart. Kievi i ri dhe Perndimi ndodhen tani n nj kurth t rrezikshm, mendon Ingo Mannteufel N gadishullin ukrainas, Krime, ngjarjet gjat ditve t fundit po precipitojn vrullshm. Edhe m tej priten zhvillime dinamike. Qysh n fillim ishte e qart, se proceset n Krime komandohen

Snowden kerkon strehe ne Rusi
  • 2013-07-16

Snowden kerkon strehe ne Rusi

I kërkuari nga autoritetet amerikane me akuzën e spiunazhit, Edward Snowden aplikoi zyrtarisht për azil politik në Rusi. Autoritetet ruse konfirmuan lajmin duke saktësuar se kërkesa e Snowden është bërë për një azil të p&eum

No Pic available
  • 2010-09-02

Mjegull politike mbi Moskë

Rusin mund ta krcnoj revolucioni. Kriza financiare e ka tronditur thell popullaritetin e Putinit dhe Medvedevit, ndrsa paaftsia e tyre e plot n luftn kundr zjarreve katastrofale t ksaj vere n Rusi e ka tronditur edhe m shum besimin e rusve tek udhheqsit e tyre. Era, vapa dhe zja

No Pic available
  • 2010-08-31

Azili pushtohet nga flakët, 9 të vdekur

Rusi Sipas lajmeve t shprndara n median ruse, rreth nnt njerz kan vdekur nga zjarri n nj azil, q me sa duket ka filluar nga nj i moshuar, i cili hodhi benzin mbi trupin e tij dhe i vuri flakn. Autoritetet than se personi vdiq nga zjarri, ndrsa tet viktima t tjera vdiqn nga tymi n ndrtesn q ndodhet