Rezultate te kerkimit per termin: +Moska

Meta: total 1000 / total_found 5830 / time 0.003 / keyword[0] moska / docs[0] 5830 / hits[0] 8024 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Si ndërhyri Rusia në zgjedhjet amerikane

Sipas gazetës Washington Post, në fillim të gushtit 2016, Presidenti Barak Obama u informua nga Agjencia Qendrore e Zbulimit se Presidenti rus Vladimir Putin ishte angazhuar drejtpërdrejt në një operacion kibernetik për të sabotuar dhe diskredituar garën presidenciale amerikane. Gazeta për

No Pic available
  • 2017-06-24

Moska nuk lejon liderin e opozitës Naval të kandidojë për president

Lideri opozitar rus Alexei Navalny është ndaluar formalisht të kandidojë në zgjedhjet presidenciale të vitit të ardhshëm. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur se ai nuk mund të kandidojë pasi është fajtor për përvetësim të fondeve dhe për këtë, Navalny-t i është dhënë nj

No Pic available
  • 2017-06-22

Incident mes avionit të NATO-s dhe avionit ku po udhëtonte ministri rus

Një avion luftarak i NATO-s i është afruar avionit me të cilin po udhëtonte ministri i Mbrojtjes së Rusisë Sergei Shoigu. Mediat ruse  thonë se incidenti ndodhi në hapësirën ajrore ndërkombëtare mbi Balltik kur Sergei Shoigu po fluturonte në enklavën ruse të Kaliningradit. NATO

Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Siri, Moska kërcënon SHBA-të: Çdo avion, në shënjestrën tonë
  • 2017-06-20

Siri, Moska kërcënon SHBA-të: Çdo avion, në shënjestrën tonë

Rusia tha se tani e tutje do ti trajtojë të gjithë aeroplanët e koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në qiellin e Sirisë, si objektiva goditjeje. Deklarata e bërë sot erdhi pasi një avion luftarak amerikan goditi një aeroplan ushtarak sirian. Në deklaratë ushtria ruse tha

No Pic available
  • 2017-06-20

Avioni i SHBA-së godet raketën iraniane

Një raketë iraniane është rrëzuar nga një avion luftarak F-15 i Shteteve të Bashkuara në Sirinë Jugore pranë At Tanf,, tha koalicioni i udhëhequr nga SHBA. Ky është rasti i pestë që SHBA-të godasin aleatët e qeverisë siriane në zonë. Qyteti At Tanf është në kufi me Jordanin, k

Mbrojtje nga Rusia. Plani amerikan që përfshin edhe Shqipërinë
  • 2017-06-16

Mbrojtje nga Rusia. Plani amerikan që përfshin edhe Shqipërinë

Zgjedhjet në disa vende të Ballkanit, por edhe krizat politike në disa të tjera, kanë qenë në fokus të diplomacisë ruse. Të shumta kanë qenë deklaratat e lëshuara pas zgjedhjeve në Maqedoni. Shumë të ashpra kanë qenë për aderimin e Malit të Zi në NATO. E më e fundit kritikë, p