Rezultate te kerkimit per termin: +Moska

Total: 6168
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.249Z

Nervozohet Moska

Të enjten, Rusia ka kërkuar sqarime nga Ankaraja për shkaqet që i shtynë autoritet turke që të ndalonin një aeroplan civil sirian që po udhëtonte nga Moska drejt Damaskut.Ministria e Jashtme e Rusisë ka nënvizuar se, zyrtarët turq nuk e kanë lejuar personelin diplomatik të Rusisë që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.536Z

Raketat, Moska nuk tërhiqet

19/12/2008  E prerë në kundërshtimin ndaj sistemit të mbrojtjes nga raketat “Rusët janë në pauzë, mendoj për arsye të zgjedhjes së administratës së re amerikane dhe po e analizojnë me kujdes ekipin e ri. Sipas analizës sime, rusët synojnë të vënë në provë kurajën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.251Z

Spartak Moska, pas Zhirkovit

Nga Express më 14 maj 2011 në ora 18:35 Yuri Zhirkov kërkohet në vendlindjen e tij në Rusi ngas Spartak Moska, që është e gatshme të paguajë 12 milionë funte për mesfushorin e Chelseas. Futbollisti i krahut të majtë u transferua në Chelsea për 18 milionë funte më 2009 nga CSKA M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.726Z

Kirgizistan, Moska: Jo, ndihmave ushtarake

Moska ka vendosur të mos i japë asistencë ushtarake Kirgizistanit, siç është kërkuar nga presidentja e vendit, Roza Otunbayeva, por vetëm humanitare. “Bëhet fjalë për një konflikt të brendshëm dhe për momentin Moska nuk shikon kushte për të marrë pjesë në rezolut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.425Z

Listë e zezë nga Moska

Qeveria ruse ka publikuar një listë me emrat e 89 politikanëve nga BE-ja të cilëve u ndalon hyrjen në Rusi. Lista e zezë me emrat e atyre që janë të prekur nga kjo masë u është dërguar disa ambasadave të BE-së. Sipas informationeve të gazetës “Bild” dhe të “Fr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.783Z

Moska ashpërson qëndrimin për sistemin raketor amerikan

Moske - Moska zyrtare ka ashpërsuar qëndrimin e saj ndaj sistemit antiraketor që Shtetet e Bashkuara të Amerikës mendojnë të instalojnë në Evropë. Këtë e ka pranuar vetë Shefi i Kontrollit të Armëve n Departamentin e Shtetit John Rood, sipas të cilit Moska me veprimet e saj kërkon q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.467Z

Ngrihet Moska

Nga Express më 26 dhjetor 2010 në ora 17:00 Moska është transformuar në një pistë gjigante patinazhi, pas reshjeve "të shiut të akullt'' i cili i ka transformuar trotuaret në ''pista skiatorësh''. Njoftohet se bashkia e kryeqytetit rus u ka bërë thirrje moskovitëve që të mos dalin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama