Rezultate te kerkimit per termin: +Moske

Meta: total 1000 / total_found 1258 / time 0.000 / keyword[0] moske / docs[0] 1258 / hits[0] 1593 /
Destinacione të reja fluturimi gjatë sezonit turistik (Linjat)
  • 2018-05-01

Destinacione të reja fluturimi gjatë sezonit turistik (Linjat)

10 destinacione të reja fluturimi janë shtuar këtë vit. Autoriteti i Aviacionit Civil ka miratuar kërkesën për këto linja, të cilat do të funksionojnë gjatë gjithë periudhës së sezonit veror dhe pritet të kenë ndikim të madh në numrin e turistëve për këtë vit. Destinacionet e

Une, studenti i Pirro Manit ne ditelindjen e 86-te
  • 2018-04-15

Une, studenti i Pirro Manit ne ditelindjen e 86-te

Ylli Demneri Nje tavoline, dy karrike te vjetra dhe kater meshtekna. Feneri eshte i varur ne njeren nga deget. Dielli nuk duket (si projektoret ne teater), por rrezet e tij ndricojne fort syprinen e tavolines dhe konturet e karrikeve. Hijet e meshteknave zgjaten mbi toke. Lisharesja, pak me tutje, l

Analiza e DW  Trumpi NATO dhe Rusia 8211 nje kurs i ri
  • 2017-02-16

Analiza e DW Trumpi NATO dhe Rusia 8211 nje kurs i ri

brbrPer shkak te tendosjeve mes NATO-s dhe Rusise aleanca ka nisur nje kurs te ri Po cili do te jete pozicioni i Evropes ne kete kontekstbrbr brbrPlanet per reformimin e NATO-s ekzistojne prej dekadash Por qendrimet e paqarta te presidentit amerikan Donald Trump per rolin e Aleances kane rrenuar shu

Snowden mund te ekstradohet ne SHBA
  • 2017-02-11

Snowden mund te ekstradohet ne SHBA

p styletext-align justifyMediat ne Rusi shkruajne se Vladimir Putin eshte duke marre ne konsiderate dorezimin e Edward Snowden ne SHBA Sipas tyre kjo gje mund te ndodhe si nje lloj dhurate per administraten e re te presidentit Donald Trump dhe nje sinjal per gadishmerine e permiresimit te marredheni

Putin Sherbimet sekrete ruse nuk i vene pas cdo miliarderi amerikan
  • 2017-01-18

Putin Sherbimet sekrete ruse nuk i vene pas cdo miliarderi amerikan

brbrPresidenti rus Vladimir Putin kundershtoi sot informacionet e publikuara nga media amerikane sipas te cilave sherbimet sekrete ruse kane pergjuar ne Moske presidentin e ardhshem amerikan Donald Trump per ti bere shantazhbrbr brbrGjate vizites se tij ne Moske ne nentor 2013 Donald Trump ishte thj

Sekretari Amerikan i Shtetit Tillerson bashkepunetor i ngushte i Putin
  • 2016-12-15

Sekretari Amerikan i Shtetit Tillerson bashkepunetor i ngushte i Putin

var fbShare url httpvizionplusalsekretari-amerikan-i-shtetit-tillerson-bashkepunetor-i-ngushte-i-putinsize smallp styletext-align justifyPresidenti i zgjedhur i SHBA Donald Trump e paraqiti te marten Tillersonin si kandidatin e tij te deshiruar per postin me ndikim te ministrit te Jashtem te SHBA E

Vjedhje spektakolare ne Rusi hakerat marrin 31 mln  nga Banka Qendrore
  • 2016-12-03

Vjedhje spektakolare ne Rusi hakerat marrin 31 mln nga Banka Qendrore

var fbShare url httpvizionplusalvjedhje-spektakolare-ne-rusi-hakerat-marrin-31-mln-nga-banka-qendroresize smallp styletext-align justifyNje vjedhje spektakolare ka ndodhur ne Banken Qendrore te Rusise Piratet e kompjuterave kane vjedhur mbi 31 milione dollare nje dite pasi agjencia kryesore per