Rezultate te kerkimit per termin: +Moskes

Meta: total 1000 / total_found 1050 / time 0.000 / keyword[0] moskes / docs[0] 1050 / hits[0] 1365 /
Shuhet regjisorja e dokumentarëve
  • 2017-06-19

Shuhet regjisorja e dokumentarëve

Artistja Marianthi Xhako-Qemo ndërroi jetë në moshën 81 vjecare Regjisorja Marianthi Xhako Qemo, e njohur për kontributin e saj në historinë e kinematografisë shqiptare është ndarë nga jeta në moshën 81 vjecare Një humbje e madhe jo vetëm për familjen e saj por edhe për artin filmik

No Pic available
  • 2017-02-20

NATO po punon për uljen e tensioneve me Rusinë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka deklaruar se aleanca që ai drejton po përpiqet të ulë tensionet dhe të përmirësojë marrëdhëniet me Rusinë. Pas takimit me Ministrin e Jashtëm rus Sergei Lavrorv në Mynih, Stoltendeber nuk i mohoi mosmarreveshjet mes Moskes dhe NATO

Komplot per te vrare Gjukanovic
  • 2017-02-19

Komplot per te vrare Gjukanovic

p styletext-align justifyBritanikja The Sunday Telegraph pretendon se ka zbuluar komplotin rus per te eliminuar kryeministrin e Malit te Zi Milo Gjukanovic dhe per te shkaktuar kaos ne shtetin qe aspiron te behet pjese e NATO-s Sipas gazetes qe i referohet burimeve te sherbimeve sekrete britanike at

Trump shte e logjikshme qe SHBA te kene marredhenie me te mira me Rusine
  • 2017-02-17

Trump shte e logjikshme qe SHBA te kene marredhenie me te mira me Rusine

brbrPresidenti Donald Trump tha te enjten se eshte e logjikshme qe SHBA te kete marredhenie me te mira me Rusine sepse te dyja jane fuqite berthamorebrbr brbrGjate nje konference te gjate shtypi me gazetaret ne Shtepine e Bardhe Presidenti Trump tha se rreziqet e nje konflikti me Rusine jane te medh

Putin Drite jeshile per gazsjellesin ruso-turk TurkStream
  • 2017-02-08

Putin Drite jeshile per gazsjellesin ruso-turk TurkStream

brbrVladimir Putin i dha sot driten jeshile ne planin politik per ndertimin e gazsjellesit TurkStream mes Rusise dhe Turqise qe pritet te furnizoje per nje periudhe te pacaktuar Bashkimin Evropian projekt simbolik i permiresimit te marredhenieve mes Moskes dhe Ankarasebrbr brbrPresidenti rus dekreto

Poroshenko Ukraina nuk do ti nenshtrohet kurre Moskes
  • 2017-01-17

Poroshenko Ukraina nuk do ti nenshtrohet kurre Moskes

brbrUkraina nuk do ti nenshtrohet kurre agresionit rus dhe nuk do te kthehet ne nje vasale e perandorise ruse deklaroi sot presidenti ukrainas Petro Poroshenko duke iu drejtuar zevendespresidentit amerikan Joe Biden i cili po viziton Ukrainen vetem disa dite para se te perfundoje mandati i tijbrbr b

No Pic available
  • 2016-12-23

Rusia nuk është fajtore për humbjen e Clinton

Akuzat që Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe për pasojë ka influencuar në humbjen e demokratëve, presidenti rus Vladimir Putin i ka quajtur fjalë të dala nga dëshpërimi i humbësve. Sistemi elektoral amerikan është arkaik dhe i padrejtë, por gjit