Rezultate te kerkimit per termin: +Mosrespektimi

Meta: total 1000 / total_found 1129 / time 0.000 / keyword[0] mosrespektimi / docs[0] 1129 / hits[0] 1220 /
No Pic available
  • 2017-06-18

Rimëkëmbja befasuese e eurozonës në 2017-ën

Rritja e fortë vendos bazat për betejën brenda BQE-së në lidhje me nxitjen e masave stimuluese Deri vonë, pika në të cilën kanë rënë dakord ekonomistët ishte se SHBA-ja këtë vit do të tejkalojë rivalët e saj në fushën e ekonomisë, e nxitur kryesisht nga stimuli ekonomik i Donald

No Pic available
  • 2017-06-08

Porosia për nëpunësit civil: Ndalohet shprehja publike e bindjeve politike

Zëvendëskryeministrja u është drejtuar me një apel të veçantë të gjithë punonjësve të  Bashkive dhe Prefekturave që janë nëpunës civilë, administrativë apo me kontratë punë të cilët e kanë të ndaluar gjatë orarit zyrtar të punës çdo lloj pjesëmarrjeje në aktivitete

Mosrespektimi i barazisë gjinore nga PD, Rama: Kthim tek oda e Berishës
  • 2017-05-30

Mosrespektimi i barazisë gjinore nga PD, Rama: Kthim tek oda e Berishës

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka kritikuar nga Burreli listën e Partisë Demokratike për mungesën e përfshirjes së grave për kandidate për deputete. Sipas shefit të qeverisë ky është një hap mbrapa, njësoj sikur të kthehemi në odën e Sali Berishës. Për pasojë, Rama i ka bë

No Pic available
  • 2017-05-27

Propaganda elektorale jo më larg se 5 metra nga zyrat e partive

Fushata zgjedhore pritet të jetë me e qetë, të paktën nga pikëpamja estetike dhe mbushja e rrugëve e pallateve me postera e flamujt elektoralë. Ligji i ri lehtëson jo vetëm xhepat e partive dhe kandidatëve nga kostot e konsiderueshme por edhe qetëson sytë nga bombardimi me mesazhe elekt

No Pic available
  • 2017-05-02

Policia anembanë Shqipërisë me autobus për sensibilizim

Ky autobus me mbishkrime dhe mesazhe për pasojat e aksidenteve rrugore, prej disa ditësh ka nisur një rrugëtim në të gjithë Shqipërinë. Brenda tij, udhëtojnë drejtues të policisë rrugore dhe efektivë të policisë, të cilët ndalen në çdo qytet të vendit, për të shpërndarë mesa

No Pic available
  • 2017-04-19

PD letër KQZ: Mos prano kërkesën e PS-LSI, shkelja e afateve pasoja të tjera

Koalicioni opozitar i është drejtuar me një letër KQZ, pas kërkesës së PS-LSI për shtyrjen e afateve të regjistrimit të koalicioneve. Opozita i kërkon KQZ që të mos pranojë kërkesën e PS-LSI, pasi sipas saj mosrespektimi i afateve prekluzive ndikon drejtpërsëdrejti në thelbin e t

Masat për sigurinë rrugore, 5201 gjoba në tri ditët e fundit
  • 2017-04-18

Masat për sigurinë rrugore, 5201 gjoba në tri ditët e fundit

Policia Rrugore në të gjithë vendin vijon punën për parandalimin dhe ndëshkimin e të gjithë shkelësve të Kodit Rrugor me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë në rrugë. Në kuadër të masave të marra për rritjen e parametrave të sigurisë në 72 orët e fundit në të gjithë v