Rezultate te kerkimit per termin: +Moszbatimi

Total: 1135
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.826Z

RamaTrafikushkak moszbatimi i sinjalistikes

Shkaku kryesor per krijimin e trafikut dhe kaosit ne kryeqytet eshte moszbatimi i sinjalistikes rrugore nga ana e qytarareve dhe jo mungesa e infrastruktures rrugore. Sipas kreut te Bashkise se Tiranes Edi Rama ne kryeqytet rruget jane te shumta dhe te mjaftueshme per te pasur nje qarkullim norm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.491Z

Ambasadori holandez: Të gjitha problemet Shqipërisë i vijnë nga moszbatimi i ligjit

Share Ambasadori i Hollandës në vendin tonë, Henk Van nder Dool, gjatë një interviste për gazetën Shqip, ka thënë se problemi më i madh në Shqipëri është mosrespektimi i ligjit. Për të qenë i sinqertë, problemi më i vështirë që gjej në Shqipëri është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.847Z

Statusi Blushi Refuzimi nga moszbatimi i ligjit

0 Nuk jane feja apo kombesia arsyeja e refuzimit te statusit por moszbatimi i ligjit korrupsioni dhe pab

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.224Z

Bregu dhe Bumci takojne Fleckenstein Shqetesim moszbatimi i standardeve te integrimit

Transmetuar me 09012015 - 1710 Tirane 9 janar 2015 NOAal- Kryetarja e Komisionit per Integrimin Europian Majlinda Bregu se bashku me Nenkryetarin e Komisionit per Politiken e Jashtme Aldo Bumci priten ne nje takim Raportuesin per Shqiperine prane Parlamenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.364Z

Moszbatimi i marrëveshjeve, shtyhet mbledhja e përbashkët e qeverive Shqipëri-Kosovë

Shtyhet për një kohë të pacaktuar mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Shqipërisë dhe e Kosovës e planifikuar për më 24 prill në qytetin e Vlorës. Ky fakt është konfirmuar për Kohën Ditore nga burime të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë. Të një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.021Z

Basha pret Moore: Shqetësues moszbatimi i vendimit të gjykatave dhe zaptimi i institucioneve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në takim Drejtorin për Europën Jugore dhe Qendrore në Departamentin Amerikan të Shtetit, Jonathan Moore, me të cilin ndau pikëpamjet për zhvillimet më të fundit në Shqipëri dhe më gjerë. Kryetari i Partisë Demokratike e njohu zyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.013Z

Sollaku: “Moszbatimi i kuadrit ligjor, favorizon pastrimin e parave”

26/04/2005  Rais pohoi se drejtësia ka nevojë për mjete logjistike dhe norma ligjore për të luftuar terrorizmin Dje në Prokurorinë e Përgjithshme ka filluar një seminar njëjavor për Luftën Kundër Krimit Financiar dhe Pastrimit të Parave, ku kanë marrë pjesë hetues shqiptar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama