Rezultate te kerkimit per termin: +Motivimi

Meta: total 1000 / total_found 1053 / time 0.000 / keyword[0] motivimi / docs[0] 1053 / hits[0] 1131 /
De Biazi: E merituam plotësisht fitoren
  • 2017-06-12

De Biazi: E merituam plotësisht fitoren

Pas fitores së pastër 0-3 ndaj Izraelit, De Biazi tha se në këtë takim Kombëtarja nuk mundi të merrte atë që kërkoi në ndeshjen e parë ndaj izraelitëve. “Në këtë ndeshje ndryshuan kundërshtarët, sepse kur humbet kundër Spanjës dhe Italisë, pastaj me Bosnjën në miqësore

No Pic available
  • 2017-06-08

Memushaj: Një fitore me Izraelin dhe nuk flet më njeri për krizë

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Ledian Memushaj, mendon që humbja e pësuar me Luksemburgun ishte më mirë që ndodhi në atë miqësore sesa të ndodhë në ndeshjen e radhës ndaj Izraelit. Në daljen e sotme në konferencë për shtyp, ai injoroi zërat për të ardhmen e trajnerit De Biazi

Mavraj për Bild: Para Roleksit zgjedh të ndërtoj shtëpi për një familje të varfër (FOTO)
  • 2017-05-31

Mavraj për Bild: Para Roleksit zgjedh të ndërtoj shtëpi për një familje të varfër (FOTO)

Mërgim Mavraj është një nga personazhet më të veçanta në grupin e kombëtares shqiptare të futbollit dhe këtë e kanë kuptuar shumë shpejt edhe në Gjermani. Mediave gjermane u ka bërë shumë përshtypje se si futbollisti shqiptar nuk ka nisur pushimet si shokët e skuadrës të Hambur

Horoskopi, kur tradhtia është e shkruar tek yjet
  • 2017-05-31

Horoskopi, kur tradhtia është e shkruar tek yjet

Zodiaku na ndihmon të kuptojmë si ti përjetojmë tradhtitë shenjë për shenjë dhe si reagojmë nga mungesa e besnikërisë së partnerit Italianët janë populli më jo besnik në Europë. Mjafton të mendosh që 45% e tyre, nuk e ka problem ta pranojë një gjë të tillë. Atëherë horoskop

Mavraj bamirësi në Shqipëri: Para Rolex zgjedh të ndërtoj një shtëpi për familjet e varfëra
  • 2017-05-30

Mavraj bamirësi në Shqipëri: Para Rolex zgjedh të ndërtoj një shtëpi për familjet e varfëra

Mërgim Mavraj, ndryshe nga kolegët e tij të Hamburgut të cilët kanë vendosur që të kalojnë pushimet në  disa nga vende më luksove të botës, ka vendosur që të bëjë bamirësi. Kjo gjë u ka rënë shumë në sy mediave gjermane sesi ylli mbrojtës HSV është kthyer në Shqipëri

Punët që mund ti rrëmbejmë Europës
  • 2017-05-14

Punët që mund ti rrëmbejmë Europës

Vendet e Bashkimit Europian po i zhvendosin vendet e punës në Azi, Ballkan e Turqi, në kërkim të kostove më të ulëta. Maqedonia dhe Serbia kanë përfituar, po Shqipëria a do ta kapë këtë tendencë? Janë tre sektorë që po i zhvendosin vendet e punës nga Bashkimi Europian drejt rajone

No Pic available
  • 2017-04-26

Shqiptarët më entuziastë për denoncuesit e korrupsionit

Anketa e KBR për sinjalizuesit e abuzimeve në rajon Nga Radu Cotici* Këshilli për Bashkëpunim Rajonal publikoi kohët e fundit një studim që vlerëson qëndrimet e publikut ndaj sinjalizuesve, si një mjet i rëndësishëm kundër korrupsionit. 7.000 njerëz në Ballkanin Perëndimor u anketu