Rezultate te kerkimit per termin: +Motivimin

Meta: total 889 / total_found 889 / time 0.000 / keyword[0] motivimin / docs[0] 889 / hits[0] 925 /
No Pic available
  • 2017-06-07

Elseid Hysaj: Kundër Izraelit luajmë finalen e vitit

Elseid Hysaj ka bindjen se humbja ndaj Luksemburgut do të harrohet shumë shpejt, edhe pse situata nuk është ndër më të mirat pas një seri humbjesh. Ai beson se Shqipëria do të ndryshojë me një fitore ndaj Izraelit, ndërsa ka bindjen se De Biazi do të vazhdojë të drejtojë ekipin. Pë

Laçi merr frymë, mposht 2-0 Korabin
  • 2017-04-09

Laçi merr frymë, mposht 2-0 Korabin

Merr një skuadër që me zor gjen motivimin për të dalë në fushën e blertë, merr dhe një tjetër që lufton me thikë ndër dhëmbë për mbijetesën dhe shfrytëzon në maksimum faktorin fushë, përfundimi është i qartë por befason ndoshta mënyra, Laçi ndaj Korabit e zgjidh brenda 10

No Pic available
  • 2017-04-01

Betohen ushtarët e rinj të Forcave të Armatosura

Në mjediset e Shkollës së Trupës në Bunavi u zhvillua ceremonia e betimit të rekrutëve që sapo përfunduan Kursin e Stërvitjes Individuale Bazë, si dhe u certifikuan ushtarët që përfunduan Kursin e Stërvitjes Individuale të Avancuar. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin ministrja

No Pic available
  • 2017-03-14

10 gjërat që duhet ti thoni fëmijëve për të qenë të suksesshëm

Prindërit përpiqen gjithnjë për të mirën e fëmijëve të tyre dge dëshirojnë që ata të jenë të suksesshëm në të gjitha zgjedhjet që bëjnë. Edhe pse drejtimi mund të jetë ndryshe, rruga për të ndjekur suksesin është e ngjashme sepse fillon me motivimin e duhur dhe ndjenjën e

Edukimi, pa George Soros
  • 2017-03-02

Edukimi, pa George Soros

 Prof.As.Dr. Jetmir Alicka I perkas nje brezi, qe e  kam jetuar edhe kohen e para viteve 90 dhe ate te pas viteve 90. I perkas atij brezi qe jam diplomuar, formuar, zhvilluar e rritur profesionalisht ne dy keto periudha . I perkas atij brezi, qe kam vleresuar e vleresoj arritjet ne fushen e

No Pic available
  • 2017-02-15

Debati për bordin e ONM, Krasniqi: Alibi për të bllokuar vettingun

Debatin më të fundit institucional lidhur me krijimin e Bordit të ONM, analisti Afrim Krasniqi është jo seriozitet dhe një autogol i shtetit shqiptar në aspektin e sjelljes diplomatike. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në Ora News, Krasniqi  tha se Bordi Ndërkombëtar është një

Basha me të rinjtë: Më 18 shkurt bashkohemi të fitojmë lirinë nga e keqja
  • 2017-02-10

Basha me të rinjtë: Më 18 shkurt bashkohemi të fitojmë lirinë nga e keqja

Gjatë takimit me të rinj, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha  tha se do të  anuloj ditën e parë ligjin e Arsimit të Lartë. Sipas tij, Programi i PD kthen meritën dhe preferencën në zgjedhjen e universitetit, dhe stazh të paguar 1 vjeçar pas diplomimit. Mbështetja financiare për