Rezultate te kerkimit per termin: +Motrat +Qiriazi

Meta: total 53 / total_found 53 / time 0.000 / keyword[0] motrat / docs[0] 4073 / hits[0] 5672 / keyword[1] qiriazi / docs[1] 356 / hits[1] 592 /
No Pic available
  • 2017-03-29

Dallëndyshet e para të shkrimit

Vështrim mbi librin TALLAZET E JETËS (Kujtime, poezi, publicistikë) me autore Selfixhe Ciun Vera Bekteshi Selfixhe Ciu Brojën dhe të shoqin e saj Xhemal Brojën i kam njohur përmes tregimeve të prindërve të mi, si gjatë luftës së tyre të përbashkët antifashiste, ashtu edhe pas saj n

No Pic available
  • 2016-09-25

Raimonda Moisiu rizgjidhet kryetare e Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë

Raimonda Moisiu u rizgjodh kryetare e Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë, nën/kryetar Vlashi Fili, sekretare- Dr.Yllka Filipi, President- Adnan Mehmeti. Nga Dr. Yllka FILIPI O, kurrë mos u lodh për ndihmën që i jep atdheut! 15 vite më parë, emigrantë krijues të ardhur nga të

Me qasje ironike nisi festivali feminist i Prishtinës
  • 2016-05-26

Me qasje ironike nisi festivali feminist i Prishtinës

Në ambientet e Teatrit Oda në Prishtinë mbrëmjen e së mërkurës nisi edicioni i katërt i festivalit rajonal të artisteve për të drejtat e njeriut, "FemArt", që për herë të parë u hap me një fjalim. Njëra nga organizatoret e festivalit, Dardana Mehmeti, me një humor të lehtë dhe

Presidenti Nishani në Darkën festive të Krishtlindjeve: Feja është instrument paqeje dhe dashurie. Ajo nuk duhet instrumentalizuar dhe përdorur në shërbim të ideve dhe qëllimeve totalitare e integraliste!
  • 2015-12-27

Presidenti Nishani në Darkën festive të Krishtlindjeve: Feja është instrument paqeje dhe dashurie. Ajo nuk duhet instrumentalizuar dhe përdorur në shërbim të ideve dhe qëllimeve totalitare e integraliste!

26 dhjetor 2015 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani dhe Zonja e Parë, Odeta Nishani festuan sonte në mbrëmje Krishtlindjet me një darkë solemne në Pallatin e Brigadave, ku ishin të ftuar drejtues institucionesh të pavarura, deputetë, udhëheqës shpirtërorë dhe përfaqësues

Bostoni pagëzon vitin 2015 si Vitin Nolian
  • 2015-11-29

Bostoni pagëzon vitin 2015 si Vitin Nolian

Ditën e diel më 22 Nëntor 2015 në Katedralen e Shën Gjergjit apo e njohur ndryshe si Kisha e Fan Nolit në Boston, SH.B.A u mbajt Meshë përkujtimore dhe Simpozium Shkencor me rastin e 50-vjetorit të vdekjes së Fan Nolit lidhur me veprën dhe figurën e tij poliedrike. Në këtë aktivitet

ELITA SHQIPTARE
  • 2015-11-14

ELITA SHQIPTARE

JAKUP KRASNIQI (Themeluese e kombit, e shtetit, e gjuhës standarde dhe e kulturës kombëtare) Të gjitha studimet historike e gjuhësore të shekullit XIX, XX të shkencëtarëve të huaj (europianë) dhe atyre shqiptarë që jetonin në hapësirën kombëtare dhe jashtë saj, kanë konfirmuar në

AKK gjen parregullsi në tenderin për asfaltimin e rrugëve në Skenderaj (DOK)
  • 2015-10-01

AKK gjen parregullsi në tenderin për asfaltimin e rrugëve në Skenderaj (DOK)

Drejtori i Agjencisë kundër Korrupsionit, Hasan Preteni i ka dërguar një opinion menaxherit të Prokurimit në Komunën e Skenderajt, Haxhi Bejta lidhur me tenderin publik “Asfaltimi i rrugëve në qytet me segmente- Rruga: Kuvendi i Kaçanikut, rr