Rezultate te kerkimit per termin: +Mourinhon

Meta: total 742 / total_found 742 / time 0.000 / keyword[0] mourinhon / docs[0] 742 / hits[0] 956 /
Manchester United triumfon në finalen e Europa League
  • 2017-05-25

Manchester United triumfon në finalen e Europa League

Nuk ka surpriza, Manchester United fiton finalen e Europa League duke siguruar trofeun e parë europian të kësaj kategorie. Djajtë e Kuq thyen me lehtësi në ndeshjen e Stokholmit Ajaxin me rezultatin 2-0. Skuadra e Jose Mourinhos e interpretoi me mjeshtëri këtë 90 minutësh, duke nxjerrë n

Inter, 10 milionë euro në sezon për të bindur Simeonen
  • 2017-04-25

Inter, 10 milionë euro në sezon për të bindur Simeonen

E ardhmja e Stefano Piolit tek Interi mbetet ende një mister, pavarësisht se drejuesit ziakltër nuk ia pranuar dorëheqjen trajnerit 51-vjecar, i cili praktikisht doli jashtë objektivave me humbjen 5-4 në fushën e Fiorentinës. Që nga tripleta e famshme e vitit 2010 me Mourinhon trajner, Inte

Afron El Clasico, sfida që vendos kampionatin spanjoll
  • 2017-04-22

Afron El Clasico, sfida që vendos kampionatin spanjoll

Mirësevini në El Clasico. Është etiketuar gjerësisht si ndeshja më spektakolare jo vetëm, e futbollit por një etalon në gjithë gamën e sporteve dhe sharmi i padiskutueshëm nuk ndryshon pavarësisht se rivalët e përjetshëm vijnë dikush në ngritje e dikush në ulje. Real- Barcelona k

Man. Junajtid, Lion e Ajaks kualifikim me vuajtje
  • 2017-04-21

Man. Junajtid, Lion e Ajaks kualifikim me vuajtje

Man.UTD, Ajax, Celta Vigo dhe Lyon janë 4 skuadrat gjysmëfinaliste të Europa League pas 4 sfidave cerekfinale shumë të luftuara, aq sa 3 prej tyre u zgjidhën vetëm në kohën shtesë. Një gol i Rashford në pjesën e dytë të shtesës i dha kualifikimin skuadrës së Mourinhos, që në Old

Ksabi Alonso i jep fund futbollit, tërhiqet në fund të sezonit
  • 2017-03-09

Ksabi Alonso i jep fund futbollit, tërhiqet në fund të sezonit

E kam jetuar, e kam dashuruar, por po vjen momenti për ti dhënë lamtumirën kësaj loje kaq të bukur. Me këto fjalë Ksabi Alonso mesfushori spanjoll i Bayern Munich ka komunikuar tërheqjen e tij nga futbolli i luajtur në fund të këtij sezoni. Në moshën 35-vjecare, Alonso ka vendosur të

Goditi kundërshtarin, Ibra pezullohet me 3 ndeshje
  • 2017-03-08

Goditi kundërshtarin, Ibra pezullohet me 3 ndeshje

Federata Angleze e Futbollit nuk tregon mëshirë për Zlatan Ibrahimoviç. Lajme të këqija për Manchester United dhe Jose Mourinhon i cili nuk do të ketë në dispozicion sulmuesin e tij kryesor për 3 ndeshjet e ardhshme. Bomberi suedez është dënuar me 3 ndeshje skualifikim nga komisioni i

No Pic available
  • 2017-02-28

Specialisti i kupave, Mourinho numëron trofe në 5 shtete

Jose Mourinho vendosi në palmares-in e tij një tjetër trofe. Në Wembley, skuadra e tij Manchester United mposhti Southamptonin 3-2, duke arritur të ngrejë trofeun e Kupës së Ligës për këtë sezon, për të vendosur edhe një rekord më vete, duke u bërë trajneri që ka mundur të fitoj