Rezultate te kerkimit per termin: +Moussavi

Total: 52
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.534Z

Iran, Moussavi: Serish ne shesh

Lideri opozitar reformator Mir Hosein Moussavi ka ftuar mbeshtetesit e tij te dalin serish ne shesh per te protestuar ndaj rezultatit te zgjedhjeve te 12 qershorit sipas tij te parregullta dhe te manipuluara. “Jam gati t’ua provoj qe pergjegjesit e parregullsive dhe te manipul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.525Z

Iran, Moussavi hiqet nga Artet

Keshilli Suprem i Kultures Revolucionare iraniane, shkarkoi nga detyra e kreut te Akademise se Arteve ish kandidatin per president ne zgjedhjet e kontestuara te muajit qershor, Mir Hossein Moussavi. Ne vend te liderit opozitar Keshilli propozoi poetin Ali Malem Domghani si pasues te Mouss

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.534Z

Iran, Moussavi: Po me censurojne

Lideri i protestave anti Ahmedinejad, Mir Hosein Moussavi akuzon autoritetet iraniane per censure totale ndaj tij dhe medias qe mbeshtet ate. “Nuk jam ne gjendje te mbaj me kontakte me njerezit” – shprehet Moussavi nepermjet faqes se tij te internetit.Nderkohe qe shumica

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.573Z

Moussavi: Në Iran ka ende diktaturë

Lideri i opozitës në Iran ka deklaruar së fundmi se në këtë vend ka ende diktaturë. "Revolucioni islamik, ka dështuar në objektivin e tij për të eleminuar totalitarizmin", ka thënë me tej Mir Hysein Moussavi. "Në iran ekzistojnë ende rrënjët e tiranisë dhe të diktaturës", shtoi l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.713Z

Iran, 7 viktima, protestues pro Moussavi

Shtate persona, pjesetare te masave protestuese pro Moussavi  jane vrare ne Teheran pas deklarates se Mir Houssein Moussavi se “do te bente gjithcka per te kundershtuar rezultatin e zgjedhjeve”. Ata mbeten te vrare pas sulmeve te ndermarra ndaj nje poste policie ben te di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.864Z

Iran, përleshje mes policisë dhe simpatizantëve të Moussavi

Iran - Mbështetësit e kandidatit për president në Iran, Mir Housein Moussavi, kanë filluar përleshjet me policinë, pasi ata kundërshtojnë rezultatet e zgjedhjeve që nxjerrin fitues Mahmoud Ahmedinejad. Simpatizantë të Moussavi janë mbledhur përpara zyrës së tij elektorale në Teheran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.902Z

Zgjedhjet ne Iran, Moussavi favorit

Mbahen sot ne Iran zgjedhjet presidenciale te cilat sipas analisteve nderkombetare do te jene vendimtare edhe per te ardhmen e vendit islamik. Do te jene kater kanditatet per president ne keto zgjedhje dhe sipas sondazheve parashikohet nje  gare elektorale shume e ekuilibruar mes pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama