Rezultate te kerkimit per termin: +Mouton

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] mouton / docs[0] 7 / hits[0] 7 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Nominimet për çmimet Oscars në kategoritë kryesore
  • 2016-01-15

Nominimet për çmimet Oscars në kategoritë kryesore

Transmetuar më 15.01.2016 - 10:58 PUBLICITET Më poshtë gjeni nominimet për kategoritë kryesore të çmimeve Oscars, çmimet më prestigjioze të kinemasë që do të jepen më 28 shkurt dhe p

No Pic available
  • 2012-09-19

Antroporuajalizmi shqiptar, mes prapambetjes dhe ndjenjës nacionale

Mbretëria shqiptare e mbretit Zog e provoi një realitet të tillë. Brenda saj lëvizën dy botë: Ajo që kërkonte t’i vishte vendit dhe shoqërisë një pamje moderne administrative e institucionale, dhe ajo njerëzorja, duke përfsh

Britani bilanci negativ qeveria shet vere
  • 2011-05-14

Britani bilanci negativ qeveria shet vere

Financat e qeverisë britanike janë aq në rënie sa qeveria britanike ka vendosur të shesë disa shishe vere më të kushtueshmet e kantinës së saj. Vlera totale e verës së magazinuar për ceremonitë e shtetit ësht&eum

Britani, bilanci negativ, qeveria shet verë
  • 2011-05-13

Britani, bilanci negativ, qeveria shet verë

Financat e qeverisë britanike janë aq në rënie sa qeveria britanike ka vendosur të shesë disa shishe vere më të kushtueshmet e kantinës së saj. Vlera totale e verës së magazinuar për ceremonitë e shtetit është pothuajse

No Pic available
  • 2008-01-05

E drejta e krijuesit në diskursin mbi gjuhën

Jo vetëm ata gjuhëtarë që janë thirrur nergut në vitin 1972 të kryejnë eutanazinë mbi gegnishten, por, në përgjithësi, kur gjuhëtarët përvetësojnë arbitrarisht të drejtën e diskutimit mbi gjuhën, më ngjallin përfytyrën e një grupi studentësh-praktikantë të mjekësisë që

No Pic available
  • 2007-12-19

Mistifikimet mbi standardin dhe rolin e gegërishtes

  Pohimet se standardi u zhvillua në rrugë artificiale, burokratike e voluntariste tingëllojnë jo vetëm të pabaza, por edhe absurde. Ndërsa sot, niveli aspak i kënaqshëm i njohjes së standardit është një realitet i pamohueshëm. Jemi dëshmitarë të cilësisë së dobët të "pr