Rezultate te kerkimit per termin: +Moxartit

Meta: total 168 / total_found 168 / time 0.000 / keyword[0] moxartit / docs[0] 168 / hits[0] 236 /
No Pic available
  • 2018-08-19

Këshillat e Moxartit për gruan që duhet ti lexojë çdo femër

E dashur gruaja ime e vockël! Unë kam disa kërkesa për ty. Të lutem, 1-Të mos e lëshosh veten të mos biesh në melankoli. 2-Të kujdesesh për shëndetin tënd. Ruaji nga era dhe nga flladet pranverore. 3-Të mos dalësh shëtitje vetëm dhe më e mira, të mos dalësh fare për shëtitje. 4

Kurva e ndyrë e gjermanëve
  • 2017-11-13

Kurva e ndyrë e gjermanëve

Në panair: një roman revolte dhe dashurie Luan Rama Ju shkruaj në errësirë është një roman. Një roman i shkruar në revoltë. Jean-Luc Seigle, ky skenarist, dramaturg dhe shkrimtar, nuk donte që historia e asaj adoleshenteje, vajze dhe gruaje që u bë të mbetej në analet e proceseve gjy

No Pic available
  • 2017-06-04

Teoria e re e inteligjencës, pas studiuar mund të fitohet një aftësi

Është kryer për herë të parë një hulumtim në neuroshkencës dhe fushën e psikologjisë për të kuptuar mbi gjurmët e memories në tru dhe mënyrën se si demostrohen aftësisë edhe pa studiuar. Për herë të parë është kryer një studim në fushën e psikologjisë për të shpjeguar

Ktheji Tiranës Hotel Dajtin! Mënyra se si u shkatërrua ky monument është një etalon i poshtërsisë, i vjedhjes, dhe denatyrizimit të kryeqytetit nga Sali Berisha
  • 2016-12-27

Ktheji Tiranës Hotel Dajtin! Mënyra se si u shkatërrua ky monument është një etalon i poshtërsisë, i vjedhjes, dhe denatyrizimit të kryeqytetit nga Sali Berisha

Nga Skender Gjoni Së pari krejt sinqerisht do tju uroja dhe falënderoja për punën e madhe që keni bërë dhe po bëni për Tiranën. Pa e egzagjeruar fare dhe krejt sinqerisht do doja tju thoja se ndoshta në historinë e këtij vendi ndigjoj për herë të parë vetëm lavdërime dhe fjal

No Pic available
  • 2016-11-16

10 shtetet më paqësorë në botë

10. Sllovenia Populli slloven është i matur, i kujdesshëm, me vetëbesim, tolerantë dhe mikpritës. 9. Japonia Vendi i tempujve dhe kopshteve. Edhe pse Tokio ka një popullsi të dendur, sërish vërehet paqe dhe mirëkuptim mes tyre. 8. Kanadaja Është vendi ku pritshmëritë tejkalohen nga

Dy premiera kete fundjave
  • 2016-10-22

Dy premiera kete fundjave

brbrDy premiera te reja nisin rrugetimin e tyre ne kryeqytet Jane tragjikomedia Familja Tot ne Teatrin Kombetar dhe komedia Tre Dhenduret ne Teatrin e Metropolit me te rejat e kesaj fundjave Keto shfaqje ringjisin ne skene aktore qe kane lene gjurme ne jeten teatrale te vendit si Hajrie Rondo Gezim

No Pic available
  • 2016-09-04

Majmuni i doktorit Mokinit dhe historia e një familje të rrallë armene në Shqipëri

Nga Drini Pilkati DEDIKIM “Armenët janë një popull shumë i mençur dhe punëtorë. Pikërisht kjo ka qenë arsyeja që me një xhelozi parahistorike, perandoria otomane e mbyti këtë popull me gjak. Armenët trashëgojnë sot një kishë shumë të vjetër Apostolike dhe Autoqefale, e cil