Rezultate te kerkimit per termin: +Mozaikun

Total: 591
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.873Z

Elbasan- Kërcënime për Mozaikun kulturor

      Një burrë i komunitetit mysliman ka kërcënuar punonjësit e mozaikut kulturor të qytetit të Elbasanit, ku janë duke u kryer punime. Ai ka thënë se nëse vazhdojnë ende punimet moaziku do të bëhet një Gërdec i dytë. Pasi individi në fjalë emri i të cilit nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.334Z

Mozaikun e inspekton ministria: Do t’ikthejmë imazhin

TIRANE-Zëvendësministrja e Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Suzana Turku inspektoi dje punimet në mozaikun e Muzeut Kombëtar në Tiranë, duke vlerësuar se "është një vepër e rrallë e trashëgimisë sonë kulturore". Në një prononcim për mediat, Turku tha se "kj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.637Z

Norvegjezi Dolert realizon mozaikun e Nënës Terezë

Një veshje zhytësish, një çantë e vogël dhe një varkë me vela i mjaftojnë artistit nga Novegjia, Johans Dolert, për të bërë një mozaik 5 me 3 metra me portretin e humanistes së Nënës Terezë me gurët e mbledhur në vijën e bregdetit shqiptar. Edhe pse është hera e parë që e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.733Z

Ministri i Kulturës Visar Zhiti shkel mbi Mozaikun e Tiranës

Të tjera rreth shkrimit Tare: E filloi me këmbë të mbarë! TIRANE - Dita Ndërkombëtare e Monumenteve dhe Siteve, e shpallur si e tillë nga ICOMOS dhe UNESCO, është kujtuar më 18 prill në Tiranë me një rrjet të tërë aktivitetesh që zhvillohen nga Drejtoritë Rajonale të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.620Z

Saimir Strati krijon me 150 mijë pipaplastike mozaikun e mollës së Adamit

Të tjera rreth shkrimit VIDEO FIER- Fituesi i shtatë rekordeve Guinnes Saimir Strati ka thyer edhe rekordin e tetë duke mos u ndalur në artin e tij për të krijuar mozaikët më të m&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.750Z

Reagon ministri i Kulturës, Zhiti: Nuk kemi shkelur mozaikun

Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sporteve Visar Zhiti në një komunikim me telefon për Shqiptarja.com, reagoi për çështjen e mozaikut dhe akuzës së bërë nga deputeti i PS Auron Tare se vetë ministri ka shkelur mbi mozaikun e Tiranë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.045Z

Një klinikë pediatrike pritet ta pasurojë mozaikun heterogjen kosovar

Spitalit të Vushtrrisë që mban emrin Sheikh al Zayed, që ishte donacion i Emirateve të Bashkuara Arabe (EBA) brenda dy vitesh pritet t'i shtohet edhe një spital i ri pediatrik-kirurgjik në kuadër të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës që do të mbajë emrin e Sheika Fatimes, po ash

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama