Rezultate te kerkimit per termin: +Muaji

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.845Z

Ç’është muaji i Ramazanit ?

 TIRANE- Muaji i Shenjtë i Ramazanit konsiderohet nga komuniteti mysliman si muaji i harresës, mirësisë dhe dashurisë. E gjithë bota islame gjatë këtij muaji falë teravitë dhe thirrjet për lutje dëgjohen nga të gjitha xhamitë në mbarë botën. Ramazani është muaji i nëntë i v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.501Z

Erdhi Muaji i Ramazanit

Ka nisur sot Muaji i Shenjte i Ramazanit, muaj i cili konsiderohet nga komuniteti mysliman si muaji i harreses, miresise dhe dashurise. E gjithe bota islame gjate ketij muaji fale teravite dhe thirrjet per lutje degjohen nga te gjitha xhamite ne mbare boten. Ramazani eshte muaji i nente i vitit sipa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.499Z

Nis sot muaji i Ramazanit

 Sot nis muaji i shenjtë i Ramazanit, i cili konsiderohet nga komuniteti mysliman si muaji i harresës, mirësisë dhe dashurisë. Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Selim Muça, uroi dje  gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë. ”Qëllimi i Ramazanit është të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.612Z

Emocionet e një muaji

Ky është një muaj i bekuar ku jetohen me emocion katër kushte të Islamit. Në këtë muaj adhurimet shtohen (namazi, dhikri, sadakaja, Kurani, meditimi etj.) dhe këndimi, leximi e studimi i Kuranit duhet të dominojë më shumë se kurrë. Myslimanët e parë e shtonin këndimin e Kuranit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.541Z

Muaji i Ramazanit, Muça uron besimtarët

Ditën e mërkurë nis muaji i Shenjtë i Ramazanit. Ky muaj është më i rëndësishmi në kalendarin Islam dhe për të gjithë myslimanët. Për këtë arsye, kreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Haxhi Seli Muça, duke uruar nisjen e këtij muaji, është shprehur "muaji i Ramazanit ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.656Z

Nis neser muaji i Ramazanit

brbrPer mbare besimtaret myslimane e shtuna e 28 qershorit shenon nisjen e muajit te Ramazanit Kreu i komunitetit mysliman Skender Brucaj ka uruar besimtaret per nje agjerim te mbare Urime kane ardhur edhe nga kryegjyshi boteror i bektashinjve Baba Mondi Muaji i Ramazanit konsiderohet periudha me e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.342Z

Muaji i Ramazanit, Selim Muça uron besimtarët

TIRANE- Kryetari i Komunitetit Musliman, Selim Muça ka uruar gjithe besimtaret me rastin e muajit të madhënueshëm të Ramazanit, që nis të hënën në 1 Gusht. Permes nje deklarate per mediat, ai uroi besimtarët per agjerim te lehte e te begate dhe uroi qe muaji i Shenjtë i Ramazanit, që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama