Rezultate te kerkimit per termin: +Muammar +Gaddafit

Total: 259
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.376Z

Zbulohet varri i Gaddafit?

Televizionet arabe pretendojnë se kanë gjetur vend-varrosjen e Muammar Gaddafit në shkretëtirë. Në disa prej tyre janë transmetuar pamje, ku tregoheshin gjurmë të një konvoji makinash, të cilat dyshohet se kanë transportuar trupin e Gaddafit dhe të djalit të tij, të varrosur në fsheh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.257Z

Kryengritësit marrin televizionin e Gaddafit

Nga Express më 22 gusht 2011 në ora 17:10 (E plotësuar) Televizioni shtetëror i regjimit të Muammar Gaddafit në Libi, aktualisht nuk transmeton program, ndërsa luftëtarët opozitarë thonë se tash ata e kanë kontrollin ndaj TV-së shtetërore, raporton REL. Ky zhvillim u bë derisa rap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.266Z

Berisha përshëndet rënien e Gaddafit

Nga Express më 23 gusht 2011 në ora 13:00 Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka përshëndetur rënien e regjimit të kolonel Muammar Gaddafit në Libi. Në një deklaratë për media, në faqen zyrtare të kryeministrisë, thuhet: “Kryeministri Berisha përshëndet rënien e Trip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.624Z

Djali i Gaddafit u varros në Tripoli

Nga Express më 03 maj 2011 në ora 12:46 Funerali i djalit më të ri të kolonel, Muammar Gaddafit, është zhvilluan në kryeqytetin e vendit, Tripoli. Qeveria libiane njoftoi se Saif al-Arab dhe tre nipër të Muammar Gaddafit humbën jetën nga sulmet ajrore të NATO-s në një kompleks vil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.681Z

E bija e adoptuar e Gaddafit është gjallë?

Nga Express më 27 gusht 2011 në ora 20:16 Hana, vajza e adoptuar e Muammar Gaddafit e konsideruar si e vdekur pas bombardimeve të SHBA-së në vitin 1986, në fakt mund të jetë gjallë, ndërsa deri tani ka punuar dhe jetuar në Tripoli. Disa dokumente të gjetura në bunkerin e Gaddafit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.736Z

Zbulohen “thesari” i Gaddafit?

Në shkretëtirën Zele, në jug të Libisë, janë zbuluar rreth nxjerrë 20 tonë ar, për të cilin besohet se ishte pronë e udhëheqësit tashmë të vrarë të Libisë, Muammar Gaddafit.Janë gjetur edhe 80 milionë euro, që po ashtu ishin futur nën rërën e shkretëtirës bashkë me arin,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.762Z

Djali i Gaddafit përqesh NATO-n

Nga Express më 04 korrik 2011 në ora 12:37 “Nuk do të fitoni kurrë, nuk keni asnjë mundësi për të fituar këtë luftë”, kjo ishte porosia dërguar NATO-s dhe perëndimit nga Saif al-Islam, një ndër djemtë e liderit të Libisë, Muammar Gaddafit. “Iniciativa ushtarake e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama