Rezultate te kerkimit per termin: +Muay +Thai

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] muay / docs[0] 7 / hits[0] 8 / keyword[1] thai / docs[1] 226 / hits[1] 456 /
Dueli ne Muay Thai ja cfare ndodh pas ketij grushti te fuqishem VIDEO
  • 2016-08-09

Dueli ne Muay Thai ja cfare ndodh pas ketij grushti te fuqishem VIDEO

Pamjet e meposhtme tregojne nje duel te forte ne sportin e Muay Thai ku perdoren grushte dhe shqelmabr br Pas goditjes se forte njerit nga boksieret i kane rene mbrojteset e dhembeve por shikoni se si ai i ka pritur duke mos i lene te bien ne tokebr br Shihni videon se cfare ben aibr br var vi

FOTOT shokuese/ Fëmijët që detyrohen të bëjnë boks
  • 2013-10-30

FOTOT shokuese/ Fëmijët që detyrohen të bëjnë boks

Këto foto shokuese, të realizuara nga fotografja gjermane, Sandra Hoyn, tregojnë se si fëmijët e vegjël bëjnë boks me njëri- tjetrin për të kënaqur turmën, e cila vendos baste. Prindërit i dërgojnë vetë fëmijët për të luftuar në ndeshjet e Muay Thai, në mënyrë që të fit

ldquoMrekulliardquo shqiptare e boksit mundjes dhe arteve marciale
  • 2013-01-12

ldquoMrekulliardquo shqiptare e boksit mundjes dhe arteve marciale

Reshat Mati, një 13-vjeçar shqiptar është shndërruar në një “kuriozitet kombëtar” në Shtetet e Bashkuara, falë aftësive të rralla luftarake që nuk janë parë kurrë mbase në të gjithë botë

Gosling si luftëtar në filmin e ri
  • 2012-11-21

Gosling si luftëtar në filmin e ri

Posteri i filmit ‘Only God Forgives’ paraqet protagonistin e tij kryesor, Ryan Gosling, të rrahur keqas aq sa aktori 32-vjeçar mezi njihet nga fanset e tij të shumta.Në filmin e tij më të fundit, i dashuri i Eva Mendes interpreton një ish-boksier të shndërruar në gangster, i cili

No Pic available
  • 2009-04-20

Gjetan Keta mbron titullin e kampionit të Gjermanisë

Gjetan Keta mbron me sukses titullin e kampionit të Gjermanisë për federatën IKBF, në Thai-boxing. Pasi e fitoi këtë trofe në përballjen me rusin me pasaportë gjermane, Nikolai Mertes, 26-vjeçari nga Bulqiza u ngjit sërish në ring, këtë herë kundër kampionit të federatës MTBD, Kaj

Thai & Kickbox në Asllan Rusi të shtunën 29 Shtator 2007
  • 2007-09-17

Thai & Kickbox në Asllan Rusi të shtunën 29 Shtator 2007

Nga Arben Shemili Diten e shtune 29 shtator 2007, ora 19:00 ne Pallatin e Sporteve Asllan Rusi, zhvillohet Turneu Europian i Thai & Kickbox-it me rregullat e K-1. Ndeshja e vlefshme per pjesmarrjen ne kampionatin boteror te Tailandes. Organizuar nga World Muay Thai Council sebashku me Palestren e

Maksutaj më 19 maj rikthehet në ringun e K-1
  • 2007-05-16

Maksutaj më 19 maj rikthehet në ringun e K-1

- Azem Maksutaj ringjitet në ringun prestigjioz të K-1, garës më të ndjekur të arteve marciale në botë. Kikboksieri shqiptar do të do të luftojë më 19 maj në Stokhom të Suedisë në turneun tradicional "K-1 Rumble of the Kings". Në përballjen e parë Maksutaj do të përballet me au