Rezultate te kerkimit per termin: +Mujo +Edmond +Tupja

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.298Z

14 cmime ne mbremjen gala te cmimeve KULT 2011

Per te shtatin vit radhazi Akademia KULT organizon ndarjen e cmimeve ne te gjitha fushat e artit. 14 fitues dolen nga nominimet duke marre kupen e cmimit KULT 2011 ne 12 kategori te artit si dhe 2 cmime speciale per dy prurje te vecanta gjate vitit 2010. Tashme kthyer ne nje tradite per te kurorezua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.295Z

“Kult 2011”, 14 fituesit

Aktorja e vitit u zgjodh Eftiola Laçka për interpretimin e rolit të thjeshtrës në veprën e Çehovit “Gjashtë personazhe kërkojnë autor”, ndërsa aktori i vitit u zgjodh Bujar Asqeriu për rolin e doktor Gurametos në shfaqjen teatrore “Darka e gabuar”.Mehmet Xhelili tërhoqi trofeun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.934Z

Arti, dhimbja dhe edukata

EDMOND TUPJA Të mërkurën e kaluar, në Teatrin e Operas dhe të Baletit, u organizua një mbrëmje artistike për të nderuar kujtimin e Poetit Ali Podrimja, që vdiq krejt papritur muajin paraardhës. Ishte një veprimtari e veçantë, një homazh i përzishëm me një domethënie të thellë: a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.285Z

14 fituesit e çmimit Kult

TIRANË- 14 personalitete të artit dhe letrave tërhoqën mbrëmjen e djeshme trofeun e Çmimit Kult 2011 në 12 kategori të artit si dhe 2 çmime speciale u akorduan për dy prurje të veçanta gjatë vitit 2010. Aktorja e vitit u zgjodh E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.453Z

Çmimet "Kult 2005"

11/04/2005  Nata e12 artistëve më të mirë Mes emocionesh të shumta që përshkuan spektatorët në sallën e Pallatit të Kongreseve, por edhe të mijëra teleshikuesve që ndoqën natën gala të çmimeve "Kult 2005", të zhvilluar të shtunën në mbrëmje dhe të transmetuar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.415Z

Sot 25-vjetori/ Ja kush janë 343 njerëzit që themeluan PD-në (Emrat)

Azem Hajdari, Sali Berisha, Gramoz Pashko Partia Demokratike mban në themele plot 343 figura nga fusha të ndryshme sociale. 25 vite më parë, këto figura vendosën të themelonin një forcë ndryshe nga çfarë ishte servirur në atë kohë, e cila do të ndryshonte rrënjësisht regjimin qeveri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.446Z

PD, ikën 332 firmatarëtë themelimit në 23 vjet

TIRANE- Plot 23 vite më parë, në Qytetin Studenti do marrte jetë krijimi i të parës forcë opozitare, PD që në mëngjesin e 12 dhjetorit ‘90 do shpallej zyrtarisht. Janë bërë shumë spekulime kush ishte i pari që hodhi i i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama