Rezultate te kerkimit per termin: +Mula

Meta: total 953 / total_found 953 / time 0.000 / keyword[0] mula / docs[0] 953 / hits[0] 2375 /
Ish-deputeti i PS në takimin e Bashës dush të ftohtë atij dhe Ramës: I gjori ju çdo hiqni!
  • 2019-03-14

Ish-deputeti i PS në takimin e Bashës dush të ftohtë atij dhe Ramës: I gjori ju çdo hiqni!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me përfaqësuesit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, ku nuk mungoi në sallë as ish-deputeti socialist, njëherësh kompozitori i shquar Limos Dizdari. Edhe pse i majtë ekstrem,Dizdari ka folur pa doreza në tryezën me Bashën dhe ka kritiku

No Pic available
  • 2018-11-23

Fotoja e bukur e Nina Mulës

Në çdo çast të jetës sime ti je prezent por sot është një ditë e veçantë ,ditëlindja jote ku të gjithë ne do dëshironim të kishim pranë për fjalën tënde të ëmbël, për këshillat e tua te çmuara , për çdo gjë të bukur që ti transmetoje me qenien tënde sublime. Me këto

Viti i Skënderbeut, yjet e muzikës shqiptare koncert në Itali
  • 2018-11-18

Viti i Skënderbeut, yjet e muzikës shqiptare koncert në Itali

Ermal Meta, Dua Lipa, Olen Çezari, Inva Mula, Kledi Kadiu, Genc Tukiçi, Reme Lahaj, Elhaida Dani, Lorik Cana, Eno Peci, Erza Muqolli: një kast i yjeve shqiptarë për koncertin Të Bashkuar në Muzikën dhe Kujtimin e Skënderbeut, organizuar nga Ambasada e Shqipërisë në Selinë e Shenjtë, i

Inva Mula, drejtore artistike e Festivalit të 57-të në RTSH
  • 2018-11-01

Inva Mula, drejtore artistike e Festivalit të 57-të në RTSH

Sopranoja e njohur Inva Mula do të jetë Drejtorja Artistike e edicionit të 57-të të Festivalit të Këngës në Radio televizionin Shqiptare. Mula do të punojë në krah të drejtorit të Festivalit Martin Leka, producent muzikor Sokol Marsi, skenarist Pandi Laço dhe regjisor Bledar Laço. Ob

No Pic available
  • 2018-08-07

Monet Sikstina e impresionizmit në muzeun e Orangerie-s në Paris

—— Ska pak kohë që është hapur në Orangerie ekspozita e paneleve të Claude Monet me nenyfaret e famshme të tij, të cilat i realizoi gjatë Luftës së Parë Botërore e më pas. Piktori avangardë André Masson në vitet 50 i kishte quajtur me të drejtë sikstina e impresionizmi

Dita e Verës, axhenda e aktiviteteve festive në Tiranë
  • 2018-03-14

Dita e Verës, axhenda e aktiviteteve festive në Tiranë

Tirana është bërë gati për të festuar Ditën e Verës. Në kryeqytet do të organizohen një sërë aktivitetesh festive nga Bashkia, të cilat nisin që herët dhe mbarojnë në mbrëmje vonë. PROGRAMI DITA E VERËS Ora 09:00   Muzikë me DJ tek Liqeni Artificial (hyrja e digës). Ora 10:

Dita e Verës, Bashkia publikon axhendën e festimeve
  • 2018-03-10

Dita e Verës, Bashkia publikon axhendën e festimeve

Bashkia e Tiranës ka organizuar një sërë aktivitetesh që do të zgjasin gjatë gjithë ditës me rastin e Ditës së Verës. Parku i Liqenit Artificial pritet që të jetë një nga destinacionet kryesore të qytetarëve të Tiranës. Varka dhe kanoe për argëtim, aktivitete sportive, panair