Rezultate te kerkimit per termin: +Mulla

Meta: total 394 / total_found 394 / time 0.000 / keyword[0] mulla / docs[0] 394 / hits[0] 660 /
Identifikohet shqiptari i vrarë nga policia greke në Janinë
  • 2018-11-23

Identifikohet shqiptari i vrarë nga policia greke në Janinë

Policia e Shtetit në Shqipëri konfirmoi se shqiptari i vrarë në Janinë është 39 vjeçari me iniciale Altin Mulla. Mullaj ka qenë i dënuar më parë për një vrasje në Tiranë. Mulla u dënua 11 vjet, kreu 9 vjet në Peqin. Ai kishte dy muaj që kishte dalë nga burgu. Mësohet se Mulla ë

No Pic available
  • 2018-07-26

54 artistë i kërkojnë Metës të dekretojë ligjin për teatrin

Një grup artistësh, kryesuar nga të mëdhenjtë e skenës shqiptare, Robert Ndrenika, Luftar Paja, Alfred Trebicka, Leka Bungo, Albert Minga, Arben Derhemi, por edhe djali i të madhit Kadri Roshi, Kliti Roshi, regjisori Spiro Duni, aktorët Artan Imami, Sotiraq Bratko, Zamira Kita e shumë të

3000 spektatorë dhe 50 aktorë gjimnazistë në skenën e Teatrit Kombëtar
  • 2018-04-03

3000 spektatorë dhe 50 aktorë gjimnazistë në skenën e Teatrit Kombëtar

Për herë të parë Teatri Kombëtar organizoi në datat 26-31 prill 2018 festivalin e teatrit, “TK-RIN ART 2018” me shkollat e mesme të Tiranës, në kuadër të programit “Edukimi mbi dhe Përmes Kulturës”. Festivali TK-RIN ART 2018 është mundësuar dhe realizuar nga T

No Pic available
  • 2017-08-18

Emërimet e MAS në bordin e UT, përplasje mes Rektorit dhe dekanëve, pezullohet kancelari

Universiteti i Tiranës pas zëvendësimit të 3 anëtarëve në bordin administrativ të këtij universiteti, nuk është më si më parë. Përplasjet e para kanë nisur jo vetëm brenda rektoratit por edhe nga fakultetet të cilat kundërshtojnë rektorin Mynyr Koni dhe urdhrin e ministres s

No Pic available
  • 2017-08-17

Hari Mulla jep dorëheqjen nga Bordi i Administrimit të Universitetit të Mjekësisë

Hari Mulla ka dhënë dorëheqjen nga Bordi i Administrimit të Universitetit të Mjekësisë. Mulla ka paraqitur dorëheqjen e tij duke deklaruar se ky vendim është i parevokueshm dhe e ka marrë për arsye personale. “Ju falënderoj për besimin për emërimin në këtë detyrë të rënd

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m