Rezultate te kerkimit per termin: +Mulleti

Total: 232
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.571Z

Tanush Mulleti: Xhaxhai im, Qazim Mulleti, e filloi punën si adjutant i Vidit

TIRANE-Vjen para lexuesit shqiptar, vetë nipi i njeriut më publik të viteve '40-të, - ish-kryebashkiakut historik dhe prefektit të plotfuqishëm të Tiranës, Qazim Mulleti. Tanush Mulleti, për herë të parë rrëfen për fëmijë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.440Z

Mulleti, 12 000 $ për udhëtimin e Berishës në varrimin e Nënë Terezës

Ish- truproja personale e Sali Berishës, Izet Haxhia zbulon detaje të reja për sa i përket lidhjes së shqiptarit të "Panama Papers", Ismail Mulleti me Partinë Demokratie dhe Sali Berishën. Sipas Izet Haxhisë, Mulleti është një ndër sponsorizuesit kryesorë të Berishës për shumë v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.801Z

Tanush Mulleti: Në '42-in Qazim Mulleti ka shpëtuar Ramiz Alinë nga ekzekutimi italian

Në rrëfimin e radhës, Tanush Mulleti tregon kur xhaxhai i tij Qazim Mulleti erdhi në krye të Bashkisë dhe Prefekturës së Tiranës. - Historia e arrestimit të Ramiz Alisë në Vitin '42 si pjesëmarrës në rininë komuniste t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.196Z

FAKSIMILE/ Shkëlzen Berisha mori brenda ditës 200 mijë euro nga Ismail Mulleti

Pozitat e Shkëlzen Berishës, si sekser që ka përfituar nga pushteti i babait të tij kur ishte kryeministër, vazhdojnë të rëndohen. Sot në Komisionin parlamentar të ngritur për aferën e CEZ, është botuar një document, i cili tregon se Shkëlzen Berisha ka marrë 200 mijë euro bre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.299Z

Kush është Ismail Mulleti, shqiptari i skandalit Panama Papers

Dy kompani shqiptare janë të përfshira në skandalin e njohur si "Panama Papers", që lidhet me fshehjen e parave që njerëzit më të fuqishëm të globit bënin në ato që quhen "parajsa fiskale". Po të klikosh pranë emrit "Shqipëri" në hartën e vendeve të përfshira në këtë skandal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.325Z

Si u bë i pasur Ismail Mulleti dhe lidhja e tij e me dy ngjarje të errëta kriminale

Gazetari Artan Hoxha ka sjellë një portret të plotë të Ismail Mulletit, shqiptarit të parë që iu publikua emri në skandalin e Panama Papers, si një nga biznesmenët që kanë fshehur paratë nëpërmjet studios ligjore Mossack Fonseca në Panama. Sipas Hoxhës, Ismail Mulleti ka një CV

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.189Z

PORTRETI: Kush është Qazim Mulleti, prefekti i vërtetë i Tiranës, që u denigrua nga diktatura

Qazim Mulletit është një personazh i pazakontë në historinë e qytetit të Tiranës. Arti i diktaturës u rrek ta denigronte një personazh të spikatur. Grotesku dhe sarkazma, manipulimi dhe tjetërsimi, arritën të ngulitin thellë në vetëdijen e shqiptarëve një Qazim Mullet, jo vet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama