Rezultate te kerkimit per termin: +Mulliri

Meta: total 440 / total_found 440 / time 0.000 / keyword[0] mulliri / docs[0] 440 / hits[0] 885 /
No Pic available
  • 2017-05-19

Gjendet një sasi e madhe fishekësh në kufirin greko-shqiptar

Policia greke ke zbuluar dy thasë të mbushur me fishekë, në afërsi të kufirit shtetëror midis Greqisë dhe Shqipërisë. Sipas agjencisë zyrtare të lajmeve, ANA-MPA, janë 1.028 fishekë të kalibrit 7,62 mm, që përdoren për automatikët kallashnikov. Fishekët u gjetën nga njësiti i p

No Pic available
  • 2017-01-19

Kostot e larta të misrit meksikan do të prekin konsumatorët

Kërkesa meksikane për importin e misrit të verdhë nga Shtetet e Bashkuara do të rritet sezonin e ardhshëm, teksa kostot e prodhimit vendas gjithashtu do të rriten, ndërkohë që vetë procesi i prodhimit do të ulet. Kjo është deklarata e presidentit të federatës së fermerëve në vend.

Mullinjtë e erës më të bukur në të gjithë Europën (FOTO)
  • 2016-12-11

Mullinjtë e erës më të bukur në të gjithë Europën (FOTO)

Një udhëtim në gjigandët që frymëzuan Don Kishoti i Mançes Kinderdijk, Hollandë Në provicën e Kinderdijk, vetëm pak kilomentra nga Rotterdam, gjenden rreth 19 mullinj që datojnë në 1740. Ata janë ende funksionalë, vetën gjatë periudhës së verës.     Consuegra, Spanj

EDI RAMA, SANÇO PANÇO DHE PORTALET
  • 2016-11-02

EDI RAMA, SANÇO PANÇO DHE PORTALET

Ai me gjasë, në rininë e tij, si rebel që ishte, shihte tinëz në televizionet jugosllave! Dëgjonte tinëz muzikën e Goranit, Migjenit, Kusturicës ( këtij më vonë do të i ketë parë edhe filmat), të cilët duket se kanë lanë një mbresë të pashlyeshme te artisti i ri që po formës

DOKUMENTI/ Menuja e ballistëve, partizanëve dhe zogistëve gjatë luftës
  • 2016-10-29

DOKUMENTI/ Menuja e ballistëve, partizanëve dhe zogistëve gjatë luftës

Ish-­drejtori i Arkivës në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi ka zbuluar në Facebook një dokument që tregon se me çfarë ushqeheshin ballistët, partizanët dhe zogistët gjatë LANÇ-­it. Publikimi i këtij dokumenti vjen pas debatit të fortë lidhur me dekorimin e 67 ballistëv

Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

No Pic available
  • 2016-07-16

Kurshumlia ishte vend shqiptar, sipas Mita Rakiqit

Se Toplica e Jabllanica kanë qenë të banuara me shumicë shqiptare, për çudi gjejmë fakte dhe të dhëna edhe të disa autorëve serbë. "Kurshumlia ka qenë çerdhe shqiptare; në të ka jetuar dhe sunduar vet shqiptari i pastër. Këtu kanë jetuar më të tmerrshmit, drejt me thënë, të