Rezultate te kerkimit per termin: +Mumbai

Total: 433
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.348Z

Tre sulme terroriste ne Mumbai, 17 të vrarë

MUMBAI- Tre shpërthime të njëpasnjëshme kanë goditur tri lokacione të ndryshme në Mumbai, Indi duke vrarë të paktën 17 persona dhe plagosur mbi 81 të tjerë. Në një reagim tyë shpejtë, ministri i shtetit, Prithviraj Chavan e quajti sulme të koordinuara terroriste. Një nga shpërthim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.404Z

Mumbai, bilanci zyrtar: 174 te vdekur

Eshte 174 te vdekur bilanci zyrtar i viktimave te sulmeve terroriste ne Mumbai. Lajmin e kane bere te ditur autoritetet indiane, te cilat kane pergenjeshtruar te dhenat e meparshme, qe flisnin per 300 te vdekur. Por mediat lokale raportojne se, duke pare situaten nuk perjashtohet mundesia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.365Z

Rritet bilanci i viktimave ne Mumbai

Komandot Indiane kane vazhduar operacionet per perfundimin e krizes se pengjeve ne Mumbai.Policia beri te ditur se jane gjetur edhe 50 trupa te pajete, te vrare nga sulmet e militanteve ne Mumbai, gjate dy diteve te kaluara. Bilanci me i fundit ben fjale per te pakten 149 te vrare dhe rreth 300 te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.248Z

Mumbai, zgjatet paraburgimi per terroristin

India ka vendosur te zgjase afatin e paraburgimit per terroristin e vetem te mbijetuar, pas sulmeve me bomba ne Mumbai. Mohammed Ajmal Amar Iman do te qendroje ne paraburgim edhe per dy jave te tjera, tha nje burim i policise. Nderkaq, qeveria indiane njoftoi marrjen e masave qe do te for

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.344Z

Sulme në Mumbai, tetë të vrarë

Tre shpërthime të njëpasnjëshme kanë goditur tre lokacione të ndryshme në Mumbai, duke vrarë të paktën 8 persona dhe plagosur 70 të tjerë. Nuk është ende e qartë nëse sulmet kanë lidhshmëri me aktet terroriste

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.011Z

Ekzekutohet autori i mbijetuar i sulmeve në Mumbai

India e ka varur militantin e vetëm që kishte mbijetuar nga sulmet e vitit 2008 në Mumbai.Qeveria e Indisë tha se Ajmal Kasab është varur në Pune, jo shumë larg nga Mumbai.Në muajin gusht, Gjykata Supreme e Indisë mbështeti dënimin me vdekje për Kasabin, lidhur me një sulm në Mumbai,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.170Z

Rajs: Veprim urgjent pas sulmeve ne Mumbai

Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoleza Rajs, ka kerkuar reagim urgjent per t’iu pergjigjur atentateve ne Mumbai dhe per te nxjerre pergjegjesit para drejtesise. Rajs, qe ndodhet ne vizite ne Nju Delhi, tha se eshte e nevojshme qe Pakistani te bashkepunoje me Indine dhe kjo eshte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama