Rezultate te kerkimit per termin: +Mundimeve

Meta: total 258 / total_found 258 / time 0.000 / keyword[0] mundimeve / docs[0] 258 / hits[0] 276 /
No Pic available
  • 2017-04-17

Historia e klerikut që pushkatua nga regjimi komunist për një pagëzim

Në Kurbin është përkujtuar figura e Dom Shtjefën Kurtit, kleriku që u pushkatua nga regjimi komunist vetëm pse pagëzoi fshehurazi një fëmijë 2 vjeçar. Bashkëvuajtës të tij, por edhe banorë që e njohën thonë se vlerat e atij njeriu të urtë janë krenari për kombin dhe duhen vler

No Pic available
  • 2017-04-17

BOOM: Kalvari në gjykata i inspektores se AKU. U shkarkua 3 herë

Emisioni BOOM në RTV Ora News ka trajtuar kalvarin e mundimeve që i duhet të kalojë një inspektore e AKU nga Tropoja e cila nga 2003 është pushuar nga puna tre herë edhe pse me statusin e nëpunësit civil. Bëhet fjalë për Sose Buçpapaj ish-punonjëse e shërbimit civil në AKU e Ku

No Pic available
  • 2016-12-01

Çfarë duhet, por nuk bëhet për këshillimin e karrierës

Nga Erion Muça Karriera cilësohet si rruga dhe objektivi final i arritjes së një njeriu në sferën profesionale. Ajo është finalizimi i suksesshëm i shumë përpjekjeve, zgjedhjeve të duhura, mundimeve, punës, sakrificave dhe angazhimit të gjithsecilit, për të qenë të dukshëm dhe të

Jeta e patreguar e Sevastie Qiriazit
  • 2016-11-07

Jeta e patreguar e Sevastie Qiriazit

Me rastin e 125 vjetorit të hapjes së Shkollës së Vashave, vijnë në shqip tre botime për familjen Qiriazi… Unë jam shqiptare! Ky përbën faktin më të rëndësishëm të jetës sime, madje më të rëndësishëm se familja, pasi të qenit e ndërgjegjshme për të, më krijoi ndjesin

Shokuese ne Vlore vajza akuzon babane per perdhunim
  • 2016-11-05

Shokuese ne Vlore vajza akuzon babane per perdhunim

Vlore 5 nentor 2016 NOAal- Nje ngjarje shokuese vjen nga Vlora ku nje vajze adoleshente akuzon babane se e ka perdhunuarbr br Xh 17 vjece me banim ne Vlore gjate dites se djeshme eshte paraqitur ne polici dhe ka akuzuar te atin V 41 vjec se ka kryer marredhenie seksuale me dhune me tebr br Noaal

No Pic available
  • 2016-10-02

Europa dhe ne të tjerët

Rubrika: Si shkruanin paraardhësit Nga Branko MERXHANI Botuar në vitin 1934 Koha jonë, kohë pleonasmash dhe produksioni të tepër, është mbushur edhe nga Profetë, që profetizojnë “Fundin e Evropës”. Vallë? Kaq shpejt? Po kur u-plak dhe po jep shpirtin djali i djeshmë? Gjurma

No Pic available
  • 2016-09-23

Narcizizmi, një patologji e kohës së sotme!

Nga Miron Çako Narcizizmi, si patologji, e ka marrë emrin nga një personazh që vjen nga mitologjia e antikitetit grek. Narcizi (Narcissios) ishte një djalosh i pashëm dhe i mbyllur në vetvete, i cili refuzoi dashurinë e një ninfe (zanë). Ky refuzim nxiti zemërimin e ninfave të tjera, të