Rezultate te kerkimit per termin: +Mungesa

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.766Z

MUngesa ilacesh ne QSUT

20/04/2011  Shkak zvarritjet e burokracitë me tenderat Mungesa e barnave është kthyer në një makth për pacientët që trajtohen pranë Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Ndonëse është qendra më e madhe spitalore në vend e nivelit terciar, prej vitesh farmacit�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.714Z

Mungesa e të eleminuarve

03/05/10 02:50 Banorët, pasi përfundojnë lojën, shtrihen për të fjetur. Mungesa e zhurmave dhe qetësia që ka mbuluar shtëpinë, bën që dëshira për gjum tu vijë më herët se zakonisht. Kështu, banorët shkëmbejnë bisedat e fundit mes tyre. Ata komentojnë lojën e përfunduar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.824Z

QSUT Nuk ka mungesa ilacesh

Pas ankesave të qytetarëve se blejnë të gjithë medikamentet në farmacitë përreth spitaleve deri edhe vigonët ka reaguar Drejtoria e QSUT-së, e cila spiegon se farmacitë e QSUT-së nuk ka mungesa te medikamenteve me përjashtim t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.739Z

Mungesa e semaforëve

Mungesa e sinjalistikës elektronike në qytetin e Vlorës është një fenomen që vijon prej vitesh. Me gjithë sistemimin e sinjalistikës vertikale dhe horizontale, qyteti bregdetar në asnjë rrugë të tij nuk ka semaforë. Vlora ka rreth 40 kryqëzime kryesore dhe 120 kryqëzime dytësore, po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.283Z

Mungesa e ndriçimit shkak për aksidente

Kto pamje nuk kan aspak nevoj pr koment. Duket qart q energjia elektrike, n shtyllat e vendosura n rrug mungon, duke ln t gjith aksin rrugor nga Lapraka deri n afrsi t QTU, n errsir. Mungesa e ndriimit nuk sht si pasoj e nj defekti n zon, pasi t gjitha aktivitete prreth saj si dhe banesat kan energj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.836Z

Mungesa e ligjit, pengese per reformat

Mungesa e ligjit baze te shendetesise ka bere qe edhe reformat e ndermarra per kete dikaster te mbeten ne vend. Sipas kryetarit te Komisionit te Shendetesise dhe Ceshtjeve Sociale, Tritan Shehu, mungesa e ketij ligji ka bere qe sherbimi shendetesor te mbetet shume mbrapa.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.018Z

Mungesa e madhe

Share Nga Beqë Cufaj Panairi i Librit në Tiranë, tashmë ka marrë epitetin e të qenit kryesori dhe më i rëndësishmi ndër shqiptarë. Sivjet, sidmos sivjet në pah doli një trend dhe nëse doni edhe modë që pos shkrimtarëve në skenë dhe me këtë edhe treg me bo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama