Rezultate te kerkimit per termin: +Munich

Meta: total 1000 / total_found 1655 / time 0.001 / keyword[0] munich / docs[0] 1655 / hits[0] 2186 /
Dua Lipa merr vlerësime nga grupi i njohur, Coldplay
  • 2017-06-13

Dua Lipa merr vlerësime nga grupi i njohur, Coldplay

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka marrë vlerësime për albumin e saj të ri nga grupi i njohur, Coldplay. Vokalisti i grupit, Chris Martin ka publikuar një foto në rrjetin social, Instagram ku flet për 21-vjecaren. Faleminderit për të gjithë ata që ishin në Munic

Finalja e Championsit, Ançeloti: Reali nuk është vetëm Ronaldo
  • 2017-05-19

Finalja e Championsit, Ançeloti: Reali nuk është vetëm Ronaldo

Karlo Ançeloti ka dhënë një intervistë për Corriere della Sera pas përfundimit të një sezoni të ri me Bayern Munich. Trajneri italian ka pranuar se Bundesliga ishte objektiv minimal, ndërsa ka analizuar në detaje se çfarë duhet të presim në finalen e Champions-it, më 3 qershor, në

No Pic available
  • 2017-05-11

Juventusi në finale: A do të përsëritet koincidenca italiane e numrit 7?

Juventusi është tashmë në finalen e Ligës së Kampioneve në Kardif dhe gazeta spanjolle Marca, shumë pranë Real Madridit, ka hulumtuar në lidhje me kundërshtarin e finales së Champions-it, Juventusin duke sjellë një rastësi kurioze. Marca nënvizon faktin se mjaft befasuese duket një

Shtypi i huaj ngre Ronaldon në qiell: Jepini sërish Topin e Artë
  • 2017-05-03

Shtypi i huaj ngre Ronaldon në qiell: Jepini sërish Topin e Artë

Cristiano Ronaldo ka tërhequr vëmendjen kryesore të shtypit botëror pas gjysmëfinales së parë të Ligës së Kampionëve. Portuguezi i Real Madridit shënoi një hat-trick kundër Atletico Madridit, duke përvijuar rrugën e finales së Cardiff-it në horizont. Gazetarët e kanë vlerësuar l

No Pic available
  • 2017-04-30

Ancelotti mbreti i Europës, hyn në histori me titullin e fituar në Gjermani

Pas fitores së thellë në fushën e Wolfsburg-ut (0-6), Bayern Mynih është shpallur matematikisht kampioni i Gjermanisë për të pestën herë radhazi, dhe të 27-ën në historinë e tij. Ky titull ka një shije speciale për Carlo Ancelotti-n. Në fakt, trajneri italian ka fituar kampionatin

No Pic available
  • 2017-04-27

Lippi lartëson Juventusin: Pse mund të fitojë tripletën

Marcello Lippi është shumë i qartë se kush është favorit këtë sezon për ta fituar Ligën e Kampionëve. Trajneri aktual i Kinës është i bindur se ekipi i Juventusit, që ai udhëhoqi për dy faza (1994-1999 dhe 2001-2004), i ka të gjitha mundësitë të triumfojë. Ai, gjithashtu, tha n

No Pic available
  • 2017-04-26

18 gola të shënuar, Juventus të kërcënon edhe me mbrojtjen

Mbrojtja më e mirë është sulmi. Por te Juventus-i prapavija shkëlqen jo vetëm në zonën e saj, por edhe në atë kundërshtare. Përveç faktit që ka pësuar vetëm 20 gola në 33 javë kampionat, duke bërë që Zonja e Vjetër të gëzojë mbrojtjen më të mirë të Serie A dhe të dytën