Rezultate te kerkimit per termin: +Municionet

Total: 1518
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.610Z

Imami: Brendavitit asnjë rrisknga municionet

TIRANë- Brenda vitit 2010 do të marrë fund makthi që shkaktohet nga rreziku i municioneve. Kështu u shpreh sot ministri i Mbrojtjes Arben Imami, gjatë mbledhjes së bordit drejtues të asgjesimit të municioneve të tepërta. Duke renditur prioritetet e institucionit që ai drejton, Imami tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.613Z

Viktimat nga municionet kërkojnë ndihmë ekonomike

Studimi, nga 296 të mbijetuar, rreth 69% e tyre nuk përfitojnë pensione Të gjymtuarit nga municionet dhe mjetet shpërthyese luftarake në vendin tonë, i kërkojnë qeverisë që të përfshihen në skemën e ndihmës ekonomike, duke qenë pjesë e kategorisë së personave me aftësi të kufiz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.623Z

“Brenda vitit 2010, asgjësohen gjithë municionet luftarake”

Garanton Ministri i MbrojtjesBrenda vitit 2010 do të marrë fund makthi që shkaktohet nga rreziku i municioneve. Kështu u shpreh dje ministri i Mbrojtjes Arben Imami, gjatë mbledhjes së bordit drejtues të asgjësimit të municioneve të tepërta. Duke renditur prioritetet e institucionit që a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.500Z

Paniku i Gerdecit, "braktisen" municionet

Pas informacionit te marre nga telefonata e nje qytetari, policia e Gjirokastres ka zbuluar dje 70 granata dore ofensive, te braktisura ne zonen prane vendit te quajtur Ura e Lumit, ne Gjirokaster. Arsenalit te municioneve te braktisura te zbuluara nga policia gjate kesaj jave ne shtreterit e kanale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.299Z

Kuvendi Ok konventës për municionet thërrmuese

Kuvendi votoi qe Shqiperia te pastroje zonat e kontaminuara me municine thermuese. Shqipëria nuk ka prodhuar municione thërrmuese, por në territorin verior të saj ndodhet një zonë e minuar me këtë lloj municionesh TIRANË- Kuvendi ratifikoi sot me shumicë votash Konventën Ndërkom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.748Z

MM "zhduk" municionet e Armenisë

DURRËS- Ministria e Mbrojtjes ka asgjësuar gjatë muajve të fundit të gjitha municionet që kishte planifikuar t’i shiste në Armeni disa vite më parë. Municionet ishin bllokuar në Turqi, pasi Armenia në atë kohë ishte vend në konflikt, dhe më pas janë magazinuar në Shkozet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.751Z

Municionet në Gërdec, me urdhra verbale

Ish- shefi i Logjistikës së komandës me të njejtin emër, tregoi se transporti kryhej pa grafik nga depot në fabrikën e demontimit "Kur vinte urdhri, duhej të përgatisja një draft për municionet dhe raportimi bëhej me gojë" TIRANË- Transportimi i municioneve për në fabrikën e G

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama