Rezultate te kerkimit per termin: +Murat +Jashari

Total: 156
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.482Z

Murat Jashari kërkon mobilizim

Përfaqësuesi i Jasharajve, Murat Jashari e ka mirëpritur heqjen e mbikëqyrjes së Pavarësisë së Kosovës. Sipas tij ende nuk mund të thuhet se a ishte mirë apo keq që deri më tani pavarësinë e kishim të mbikëqyrur sepse ndoshta pa këtë mbikëqyrje do të mund të ishim ende më keq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.847Z

Historianët: Murat Jashari nuk duhet të bëhet president

Lidhja e Historianëve të Kosovës "Ali Hadri", dega në Deçan, konsideron se Murat Jashari nuk duhet të jetë personi kandidat për kryetarin e ardhshëm të Kosovës. Përmes një njoftimi për media, historianët thonë se emri i Jasharajve nuk duhet të jetë pjesë e nënshkrimeve të cilat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.929Z

Historianët: Murat Jashari nuk duhet të jetë kandidat për president

Lidhja e Historianëve të Kosovës "Ali Hadri", dega në Deçan, konsideron se Murat Jashari nuk duhet të jetë personi kandidatë për kryetarin e ardhshme të Kosovës. Në një njoftim për media, thonë se emri i Jasharajve nuk duhet të jetë pjesë e nënshkrimeve të cilat më vonë do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.824Z

Murat Jashari i zhgënjyer për anashkalimin e familjes Jashari

Familja e komandantit legjendar Adem Jashari ndihen të anashkaluar me rastin e pesëvjetorit të pavarësisë së Kosovës nga presidentja Atifete Jahjaga dhe kryeministri Hashim Thaçi. Kjo familje e cila për lirinë dhe pavarësinë e Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.889Z

Murat Jashari: Thaçi e Lushtaku nuk hyjnë në Kullën tonë

Përfaqësuesi i familjes Jashari, Murat Jashari ka bërë kritika të ashpra në adresë të institucioneve të Kosovës. Ai ka konfirmuar në emisionin Interaktiv të KTV-së se kryeministri Hashim Thaçi dhe kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku nuk hyjnë dot në Kullën e Jasharëve në Prekaz,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.264Z

Murat Jashari, kandidat për president i LDK-së dhe AAK-së?

Motivi për ta mundur Hashim Thaçin në zgjedhjet presidenciale duket se ka shtyrë dy parti opozitare që të dalin me një kandidat të përbashkët për postin e presidentit. LDK dhe AAK tashmë kanë filluar bisedimet. Madje ata kanë gjetur edhe kandidatin ideal që do të ishte i pranueshëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.959Z

Murat Jashari: Kosova drejt humnerës

Institucionet e vendit janë përgatitur që për jubileun e Deklaratës së pavarësisë të festojnë e të prezantojnë të arriturat e shtetit, por familja që ka sakrifikuar e rezistuar më shumë se çdokush tjetër p&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama