Rezultate te kerkimit per termin: +Muriqi

Meta: total 215 / total_found 215 / time 0.000 / keyword[0] muriqi / docs[0] 215 / hits[0] 499 /
Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë
  • 2019-03-25

Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë

Ende pa u shëruar plagët e asaj humbjeje me pasoja në Loro Boriçi ndaj Turqisë, që presupozohej skuadra për tu lënë pas për ëndrrën Europian, Shqipëria do të zbresë sërish në fushë, këtë herë me një kundërshtare modeste përballë, Andorrën, që më shumë se një pengesë n

Lista e Dardanëve, për ndeshjet me Danimarkën dhe Bullgarinë
  • 2019-03-12

Lista e Dardanëve, për ndeshjet me Danimarkën dhe Bullgarinë

24 ushtarë të thirrur nën armë nga gjenerali Berndard Challandes për dy ndeshjet e Kosovës në muajin mars, me Danimarkën në miqësore dhe Bullgarinë në eliminatoret e Euro 2020. Florent Hasani, Bersant Celina e Bernard Berisha janë 3 futbollistët e rinj të ftuar nga trajneri Challandes

Strakosha bind me Juven, Hysaj sërish në stol
  • 2019-01-28

Strakosha bind me Juven, Hysaj sërish në stol

Lazio mori një tjetër humbje në kampionat kundër Juventusit, në shifrat 2-1 dhe kjo ishte dhe disfata e dytë radhazi për bardhekaltërit. Nëse një pjesë e ekipit, së bashku me trajnerin, janë vendosur në qendër të kritikave, Thomas Strakosha jo. Gardiani kuqezi edhe një herë tjetër

Shkëlqen talenti shqiptar, Manchester City gati ta shpërblejë
  • 2019-01-22

Shkëlqen talenti shqiptar, Manchester City gati ta shpërblejë

Manchester City është gati të shpërblejë me një kontratë afatgjatë portierin e ri Arijanet Muriq.Gardiani 20-vjeçar ka fituar statusin e numrit 2 të portës së Citizens pas dëmtimit të Claudio Bravos. Portieri Përfaqësuesi i Kosovës është paraqitur në Carabao Cup këtë sezon, du

Gjigandi turk në sulm për ish-bomberin kosovar të Teutës
  • 2018-12-27

Gjigandi turk në sulm për ish-bomberin kosovar të Teutës

Galatasaray po kërkon sulmues dhe për këtë i ka hedhur sytë nga kampionati vendas. Në orbitën e kampionëve të Turqisë të cilët në gjysmën e parë të këtij sezoni nuk kanë shkëlqyer, ka përfunduar bomberi i përfaqësueses së Kosovës Vedat Muriqi. 24-vjeçari nga Prizreni i cili

Gjurmë shqiptare, shqiptarët e Sanxhakut në Serbi
  • 2018-09-22

Gjurmë shqiptare, shqiptarët e Sanxhakut në Serbi

Sot në mbrëmje, në orën 20:10, Gjurmë Shqiptare nga Marin Mema zbret në Serbi. Dhuna, asimilimi, presioni dhe përse heshtet për shqiptarët e Sanxhakut? Shkreli, Shoshi, Hoti, Shala, Kelmendi, Muriqi, Lajçi, Nika, Camaj, Leka, Zogaj janë vetëm disa ndër mbiemrat e fiseve sot të sllaviz

Sot Shqipëri-Kosovë, një vëllazërore mes kuqezinjve
  • 2018-05-29

Sot Shqipëri-Kosovë, një vëllazërore mes kuqezinjve

Pas vëllazërores së 13 nëntorit të vitit 2015 që u zhvillua në Prishtinë dhe që u kthye në një festë të madhe, Shqipëria dhe Kosova do të jenë sërish përballë njëra-tjetrës këtë herë në tokën helvete pikërisht në Zurich të Zvicrës, aty ku stadiumi i Letzingrund sot në