Rezultate te kerkimit per termin: +Musa +Begu

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] musa / docs[0] 3012 / hits[0] 4683 / keyword[1] begu / docs[1] 396 / hits[1] 678 /
Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Ja kush ishin 119 themeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës më 23 dhjetor 1989
  • 2015-09-02

Ja kush ishin 119 themeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës më 23 dhjetor 1989

Lista e pjesëmarrësve në Kuvendin Themelues të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të mbajtur më 23 dhjetor 1989 Në Kuvendin themelues të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të mbatjur më 23 dhjetor 1989 në Prishtinë morën

52 bashkëluftëtarët e parë të Adem Jasharit (FOTO)
  • 2015-08-15

52 bashkëluftëtarët e parë të Adem Jasharit (FOTO)

Stërvitja e grupeve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Shqipëri ende është duke vazhduar të ketë një vello mosnjohje. Dëshmitarë dhe organizatorë të kohës e kanë sqaruar shumë herë atë proces ushtrimesh, sipas një marrëveshje Kosovë-Shqipëri. Por, pavarësisht këtyre sqa

Këta janë 52 bashkëluftëtarët e parë të Adem Jasharit (Foto)
  • 2015-08-15

Këta janë 52 bashkëluftëtarët e parë të Adem Jasharit (Foto)

Stërvitja e grupeve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Shqipëri ende është duke vazhduar të ketë një vello mosnjohje. Dëshmitarë dhe organizatorë të kohës e kanë sqaruar shumë herë atë p

No Pic available
  • 2015-04-11

1011 leje legalizimi për Durrësin, ja lista e personave që përfitojnë

1011 banorë të Durrësit, kryesisht të zonës së ish-Kënetës kanë përfituar lejen e legalizimit për shtëpitë e tyre. Agjencia e Legalizimit, Urbanizimit dhe Integrimit të Zonave/Ndërtimeve Informale, dega Durrës njofton qytetarët që gjejnë emrin në listën e meposhtme të paraqiten

ALUIZNI publikon emrat e 881 përfituesve të legalizimeve në Durrës
  • 2015-04-02

ALUIZNI publikon emrat e 881 përfituesve të legalizimeve në Durrës

Zyra e ALUIZNI-t për Qarkun e Durrësit ka publikuar emrat e 881 qytetarëve të cilët duhet të paraqiten për të tërhequr faturat e parcelës ndërtimore dhe për të lidhur kontratat e fitimit të pronësisë së truallit. Qytetarët e poshtëshënuar në listë u përkasin zonave informale

Shuhet doajeni i gazetarisë sportive kosovare, Besim Dobroshi
  • 2014-10-10

Shuhet doajeni i gazetarisë sportive kosovare, Besim Dobroshi

Është ndarë nga jeta, të premten, në Prishtinë, në moshën 79 vjeçare, Besim Dobroshi, një nga pionierët e gazetarisë sportive në Kosovë. Si një nga themeluesit e zhanrit të gazetarisë sportive në Kosovë dhe për kontributin e madh dhe të gjithanshëm në shtypin e Kosovës, më