Rezultate te kerkimit per termin: +Musa +Xhaferi

Total: 241
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.765Z

Kryeministri Mustafa priti në takim zëvendëskryeministrin e Maqedonisë, Musa Xhaferi

Prishtinë, 19 janar 2015Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur sot në një takim zëvendëskryeministrin e Maqedonisë, Musa Xhaferi, me të cilin ka biseduar lidhur me prioritetet e bashkëpunimit në mes të dy vendeve."U pajtuam se kemi shumë fusha në të cilat duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.706Z

Kryeministri Edi Rama takim me Zëvendëskryeministrin e Republikës së Maqedonisë Z. Musa Xhaferi.

Kryeministri Edi Rama ka pritur në takim të posaçëm Zëvendëskryeministrin e Republikës së Maqedonisë Z. Musa Xhaferi. Në takim u bisedua për zhvillimin e marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Maqedonisë dhe për thellimin e bashkëpunimit në fushën e infrastrukturës, energjisë dhe ek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.168Z

Bomba e Zaevit: Musa Xhaferi i BDI-së kapet në një skandal me kompjuterë dhe pompë benzine

Përgjimet e reja që janë publikuar sot në Shkup, kanë implikuar ​Zëvendëskryeministrin, Musa Xhaferi në një aferë me kompjuterë dhe pompë benzine. Zëvendëskryeministri, Musa Xhaferi në një bisedë telefonike m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.706Z

Zv. Kryeministrit Niko Peleshi takim me Zv. Kryeministrin e Republikës së Maqedonisë Musa Xhaferi

Zëvendëskryeministri i Republikës së Shqipërisë, Z. Niko Peleshi, priti sot në një takim Zëvendëskryeministrin e Republikës së Maqedonisë, Z. Musa Xhaferi. Të dy zëvendëskryeministrat biseduan për marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Maqedonisë duke theksuar nevojën për thellimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.261Z

Xhaferi: Prishtina po nxitë shqiptarët në Maqedoni

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Musa Xhaferi, ka akuzuar klasën politike të Kosovës se reagimet për situatën politike në Maqedoni po vijnë si pasojë e frustrimeve të brendshme, të cilat pastaj po i nxisin shqiptarët në Maqedoni.Xhaferi i ka sugjeruar klasës politike në Kosovë q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.943Z

Xhaferi: Tensionet në Maqedoni i shfrytëzoi Serbia

 Sipas portalit Indeksionline zv.kryeministri maqedonas Musa Xhaferi ka thënë se tensionet në Maqedoni po shfrytëzohen gjerësisht për marketing politik, sidomos nga Serbia, e cila ndodhet në kohë zgjedhjesh. Në një intervistë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.816Z

Xhaferi: Nga Bllaca, autostradën e bëjmë ne

Në ndërtimin e Autostradës Prishtinë-Shkup do të asistojë edhe Qeveria e Maqedonisë, sidomos nga Bllaca deri në kryeqendrën maqedonase. Kështu ka thënë zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Musa Xhaferi, gjatë një takimi që ka realizuar në Prishtinë me kryeministrin e Kosovës, Isa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama