Rezultate te kerkimit per termin: +Mushica

Meta: total 79 / total_found 79 / time 0.000 / keyword[0] mushica / docs[0] 79 / hits[0] 110 /
No Pic available
  • 2015-12-06

Ndeshja Tërbuni-Bylis, vendos Etika, ka pezullim lojtarësh jo heqje pikësh

Komisioni i Etikës pranë FSHF-së ka publikuar dënimet për ndeshjen e luajtur disa javë më parë mes Tërbunit dhe Bylisit, ndeshje kjo e cila u denoncua si e trukuar nga mediat. Ndryshe nga sa pritej, që skuadrave tu hiqeshin pikë nga klasifikimi Komisioni i Etikës ka vendosur vetëm pezul

Etika pezullon 6 futbollistë, por nuk heq pikë
  • 2015-12-06

Etika pezullon 6 futbollistë, por nuk heq pikë

Për sfidën Tërbuni-Bylis, komisioni pranë FSHF, bën kurban disa lojtarë për ndikim të rezultatit Pas hetimeve disajavore dhe denoncimit të mediave si një ndeshje e trukuar, Komisioni i Etikës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka marrë masa për 6 futbollistë të skuadrave të T

Skandali i trukimeve, dënohen 6 lojtarë, etika fal klubet
  • 2015-12-06

Skandali i trukimeve, dënohen 6 lojtarë, etika fal klubet

Ndeshja Tërbuni-Bylisi 4-2 është konsideruar zyrtarisht nga Komisioni i Etikës në FSHF si e trukuar. Më në fund, pas tri seancave zvarritje për vendimin, dje Etika cilësoi fajtorë 6 lojtarë (4 të Bylisit dhe 2 të Tërbunit), ndërsa çuditërisht nuk u dënuan klubet apo drejtuesit e

Kushtrim Mucia e Ahmet Haliti suspendohen për kurdisje!
  • 2015-12-05

Kushtrim Mucia e Ahmet Haliti suspendohen për kurdisje!

Portieri kosovar Kushtrim Mushica dhe mbrojtësi Ahmet Haliti, Maringlen Shoshi dhe Eliton Basriu, janë dënuar me nga gjashtë muaj mos aktivizimi në të gjitha aktivitetet që organizon Federata Shqiptare e Futbollit, transmeton Olle. Një gjë e tillë ka

Trukimet, 6 muaj pezullim për 6 lojtarë
  • 2015-12-05

Trukimet, 6 muaj pezullim për 6 lojtarë

Komisioni i Etikës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka pezulluar për gjashtë muaj gjashtë futbollistë të Tërbunit dhe Bylisit për komplotim dhe influencim në rezultatin e ndeshjes së 18 nëntorit mes këtyre ekipeve, e përfunduar me rezultatin 4-2. Të dënuarit janë Vilson Lila

Trukimet e ndeshjes Terbun-Bylis, Etika pezullon futbollistët
  • 2015-12-05

Trukimet e ndeshjes Terbun-Bylis, Etika pezullon futbollistët

Ashtu si vitin e kaluar, edhe këtë herë Komisioni i Etikës gishtin e vë te futbollistët dhe jo te klubet. Ndeshja e dyshuar si e trukuar mes Tërbunit dhe Bylisit që përfundoi 4-2 për pukianët pasi është analizuar nga Komisioni i Etikes prane Federates Shqiptare te Futbollit, ka vendos

Abazi dhe Berisha shënojnë në fitoren e thellë të Skënderbeut (Video)
  • 2015-12-03

Abazi dhe Berisha shënojnë në fitoren e thellë të Skënderbeut (Video)

Skuadra kampione e Shqipërisë, Skënderbeu, ka shënuar fitore të thellë përballë Bylysit në Korçë, duke fituar 4:0. Në këtë ndeshje, u përballen mes vete edhe lojtarë nga Kosova, që luajnë në të dy s