Rezultate te kerkimit per termin: +Mushkrit

Meta: total 65 / total_found 65 / time 0.000 / keyword[0] mushkrit / docs[0] 65 / hits[0] 74 /
No Pic available
  • 2016-11-06

Ndotja e ajrit, New Delhi mbyll shkollat

New Delhi ka mbyllur shkollat, ka ndalur ndërtimet dhe ka urdhëruar që të gjithë rrugët të spërkaten me ujë për të larguar pluhurin për të luftuar ndotjen e ajrit. Kryeqyteti indian, i cili është një nga qytetet më të ndotura në botë, ka regjistruar këtë të shtunë nivele të

Andi Bushati: Po, ne jemi zëdhënësit e urrejtjes
  • 2016-09-23

Andi Bushati: Po, ne jemi zëdhënësit e urrejtjes

Nga Andi Bushati Mbrëmjen e së enjtes, pasi kaloi me një shumicë copë copë prej vetëm 63 deputetësh, ligjin që lejon importimin e plehrave në Shqipëri, kryeministri Rama u rishfaq në Facebook. Ai ripostoi fjalimin e mbajtur në mesditë në parlament, të shoqëruar si zakonisht me ko

PD KQZ refuzon zerin e qytetareve betonieret shkaterrojne parkun
  • 2016-03-23

PD KQZ refuzon zerin e qytetareve betonieret shkaterrojne parkun

Transmetuar me 23032016 - 1550 Tirane 23 mars 2016 NOAal - Kreu i Departamentit te Mjedisit Jamarber Malltezi dhe kreu i Keshilltareve te PD ne Bashkine e Tiranes denuan sot vendimin e KQZ per te mos degjuar zerin e qytetareve ne nje

No Pic available
  • 2016-03-23

Vendimi i KQZ, Malltezi: Sovraniteti i qytetarëve është dhënë për fat të keq me konçension

Demokratët e dënuan vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për referendum në Bashkinë e Tiranë. Kreu i Departamentit të Mjedisit, Jamarbër Malltezi denoncoi punimet brutale sipas tij me beton dhe makineri të rënda brenda Parkut të Liqenit. Malltezi: Vendimi i sotshëm i KQZ i ka rr

Projektet e bashkisë, rrëzohen kërkesat për referendum
  • 2016-03-23

Projektet e bashkisë, rrëzohen kërkesat për referendum

Kërkesa për 3 referendumet në lidhje me 3 projekte të Bashkisë së Tiranës, të kërkuara nga 12 nismëtarë, pjesë të Partisë Demokratike dhe ambientalistë, u rrëzuan nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Referuar rastit të parë, për ndërtimin e parkingut nëntokësor në parkun Rinia

KQZ rrëzon referendumet e PD për Liqenin dhe parkingun nëntokësor
  • 2016-03-23

KQZ rrëzon referendumet e PD për Liqenin dhe parkingun nëntokësor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar sot 2 kërkesat e depozituara nga Partia Demokratike për referendum lidhur me çështjen e ndërtimeve pa leje në hyrjen e parkut të Liqenit Artificial dhe parkimin nëntokësor tek parku Rinia. Kërkesa në emër të PD ishte paraqitur nga kreu i depart

No Pic available
  • 2016-02-25

Dëmshpërblimi i përmbytjeve, banorët e Povelçës në protestë: Sjemi kompensuar

Banorët e fshatrave Darzezë dhe Povelçë në Fier kërkojnë dëmshpërblimet një vit pasi ujërat e Vjosës përmbytën gjithçka në këtë zonë. Protesta e tyre u mbështet nga PD e Fierit. Dhjetëra banorë të fshatit Povelçë të njësisë administrative Dërmenas në Bashkinë e Fierit,