Rezultate te kerkimit per termin: +Mushkrit

Meta: total 55 / total_found 55 / time 0.000 / keyword[0] mushkrit / docs[0] 55 / hits[0] 59 /
No Pic available
  • 2015-09-10

Lufta e tregjeve

Ka pak ditë që ka nisur aksioni i qeverisë për luftën kundër informalitetit në të gjitha format e mundshme, si për biznesin e ligjshëm, ashtu edhe për punën në të zezë.Kushtrimi i qeverisë duket se kësaj rradhe është, jo vetëm i drejtë, por edhe real e që po reflekton edhe n

No Pic available
  • 2014-09-15

Berat, ajër i ndotur nga guroret, 100 të sëmurë nga mushkritë

Berat – Mbi 100 banorë të lagjes “Guri i Bardhë” në Urën Vajgurore prej 15 vjetësh thithin ajrin e ndotur falë punës së 20 guroreve në këtë zonë. Aktiviteti privat që ndodhet jo më larg se 20-30 m nga banesat e kësaj lagjeje, jo vetëm që u ka dëmtuar shtëpitë,

No Pic available
  • 2014-08-24

Arsyet pse kërcejnë mbi ujë delfinët

Një ndër gjitarët më të bukur konsiderohet padyshim dhe delfini. Siç e dimë, tendenca e vazhdueshme për të kërcyer mbi ujë është një nevojë themelore për këtë specie. Nëse nuk e dinit më parë, kërcimi i delfinëve vazhdimisht mbi ujë lidhet me një rëndësi të tyren jetike

Gjinari, një perlë e turizmit që e mban të paprekur varfëria
  • 2014-04-09

Gjinari, një perlë e turizmit që e mban të paprekur varfëria

Nga Anta Muçaku   Jemi në juglindje të Elbasanit, në zonën e Shpatit, e më konkretisht në Gjinarin Turistik, shtrirë në 1000 m lartësi nga niveli i detit. Sigurisht që nuk e patëm të lehtë ta zbulonim këtë vend. Na u desh një mik që të na e tregonte, pasi edhe për të par

No Pic available
  • 2014-04-04

Pika turistike e Kastrës, punonjësit e qarkullimit aksion për pastrimin e saj VIDEO

Fushatës e cila po ndërmeret në të gjitha qytet e vendit për një mjedis të pastër dhe vëmendje ndaj kurorave të gjelbërta, i janë përgjigjur edhe punonjësit e qarkut të Elbasanit, të cilët janë përqëndruar për pastrimin e Kodrës së Kastrës. Kjo zonë ka një sipërfaqe prej 1

Humbet jeten 23 vjecarja vuante nga nje semundje e rralle
  • 2014-03-02

Humbet jeten 23 vjecarja vuante nga nje semundje e rralle

PUBLICITET br br Tirane 2 mars 2014 NOAal- Studentja Oltiana Saliasi e shtruar ne Qendren Spitalore Universitare ne Tirane prej dhjetorit te vitit te kaluar ka humbur jeten diten e sotmebr br Lajmi eshte konfirmuar nga familjaret dhe te afermit e 23 vjecares Saliasi Ajo vuante nga nje s

Humbet jetën 23 vjeçarja, vuante nga një sëmundje e rrallë
  • 2014-03-02

Humbet jetën 23 vjeçarja, vuante nga një sëmundje e rrallë

 Studentja Oltiana Saliasi e shtruar në Qendrën Spitalore Universitare në Tiranë prej dhjetorit të vitit të kaluar, ka humbur jetën ditën e sotme. Lajmi është konfirmuar nga familjarët dhe të afërmit e 23 vjeçares Saliasi.