Rezultate te kerkimit per termin: +Mushkrit

Meta: total 63 / total_found 63 / time 0.000 / keyword[0] mushkrit / docs[0] 63 / hits[0] 72 /
PD KQZ refuzon zerin e qytetareve betonieret shkaterrojne parkun
  • 2016-03-23

PD KQZ refuzon zerin e qytetareve betonieret shkaterrojne parkun

Transmetuar me 23032016 - 1550 Tirane 23 mars 2016 NOAal - Kreu i Departamentit te Mjedisit Jamarber Malltezi dhe kreu i Keshilltareve te PD ne Bashkine e Tiranes denuan sot vendimin e KQZ per te mos degjuar zerin e qytetareve ne nje

No Pic available
  • 2016-03-23

Vendimi i KQZ, Malltezi: Sovraniteti i qytetarëve është dhënë për fat të keq me konçension

Demokratët e dënuan vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për referendum në Bashkinë e Tiranë. Kreu i Departamentit të Mjedisit, Jamarbër Malltezi denoncoi punimet brutale sipas tij me beton dhe makineri të rënda brenda Parkut të Liqenit. Malltezi: Vendimi i sotshëm i KQZ i ka rr

Projektet e bashkisë, rrëzohen kërkesat për referendum
  • 2016-03-23

Projektet e bashkisë, rrëzohen kërkesat për referendum

Kërkesa për 3 referendumet në lidhje me 3 projekte të Bashkisë së Tiranës, të kërkuara nga 12 nismëtarë, pjesë të Partisë Demokratike dhe ambientalistë, u rrëzuan nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Referuar rastit të parë, për ndërtimin e parkingut nëntokësor në parkun Rinia

KQZ rrëzon referendumet e PD për Liqenin dhe parkingun nëntokësor
  • 2016-03-23

KQZ rrëzon referendumet e PD për Liqenin dhe parkingun nëntokësor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar sot 2 kërkesat e depozituara nga Partia Demokratike për referendum lidhur me çështjen e ndërtimeve pa leje në hyrjen e parkut të Liqenit Artificial dhe parkimin nëntokësor tek parku Rinia. Kërkesa në emër të PD ishte paraqitur nga kreu i depart

No Pic available
  • 2016-02-25

Dëmshpërblimi i përmbytjeve, banorët e Povelçës në protestë: Sjemi kompensuar

Banorët e fshatrave Darzezë dhe Povelçë në Fier kërkojnë dëmshpërblimet një vit pasi ujërat e Vjosës përmbytën gjithçka në këtë zonë. Protesta e tyre u mbështet nga PD e Fierit. Dhjetëra banorë të fshatit Povelçë të njësisë administrative Dërmenas në Bashkinë e Fierit,

Berisha: Protestuesit po mbronin mushkritë tona. Nesër para Bashkisë
  • 2016-02-22

Berisha: Protestuesit po mbronin mushkritë tona. Nesër para Bashkisë

Teksa ka publikuar albumin e fotove që tregojnë momentet e dhunës dhe përplasjes mes protestuesve dhe policisë sot tek Parku i Liqenit Artificial, deputeti i PD-së Sali Berisha ka njoftuar protestën e radhës para bashkisë, "për të mbrojtur mushkëritë tona", shkruan ai në statusin në

Qytetarët shkulin gardhin e betonizimit të parkut, duhet shkulur edhe zëdhënësi i betonit në bashki
  • 2016-02-21

Qytetarët shkulin gardhin e betonizimit të parkut, duhet shkulur edhe zëdhënësi i betonit në bashki

Protesta për ndërtimet tek kodrat e liqenit - policia dhunon protestuesit, i bën qejfin Ramës, duke grushtuar gratë Shoqëria Civile, takim me kryeprokurorin Llalla, kërkohet ndjekje penale ndaj Velisë për shpërdorim detyre Ish-kryeministri Berisha:Terror policesk, hekura e grusht