Rezultate te kerkimit per termin: +Mustafa +Krantjen

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] mustafa / docs[0] 17424 / hits[0] 38688 / keyword[1] krantjen / docs[1] 5 / hits[1] 6 /
Lamtumirë Maestro Rifat Teqjadhe fale mjerimin e institucioneve dhe shtetarëve
  • 2013-08-06

Lamtumirë Maestro Rifat Teqjadhe fale mjerimin e institucioneve dhe shtetarëve

—-Nga Anisa Ymeri—- Tiranë- 4 gusht 2013! Shuhet dirigjenti më i zëshëm i muzikës shqiptare, Maestro Rifat Teqja. Në redaksitë e fare pak mediave (por të asnjë reporteri kulture) cingëllon një telefon. Dikush njofton për homazhet që do të mbaheshin në hollin e Teatrit Komb

Rifat Teqja.,  Udhërrëfyesi i formimit të  shkollës shqiptare të dirigjimit
  • 2009-01-31

Rifat Teqja., Udhërrëfyesi i formimit të shkollës shqiptare të dirigjimit

>Dirigjenti  i njohur vlerësohet për kontributi e tij në artin shqiptar. Promovohet libri Bacheta shqiptare e dirigjimitDirigjenti Rifat Teqja është pa dyshim një prej emrave, të cilët kanë dhënë një kontribut të çmuar në artin shqiptar. Për të vlerësuar kontributin e tij, dje mes

Familja, prioriteti dhe çelësi i suksesit tim
  • 2008-12-06

Familja, prioriteti dhe çelësi i suksesit tim

14/03/2005  Eshtë shfaqur me sukses, në skenën e Teatrit Kombëtar, premiera e komedisë "Magjia e verës së kuqe", me adaptim dhe regji të Mehmet Xhelilit. Një komedi, e cila solli para publikut kryeqytetas një nga problemet më të mprehta të epokës sonë, korrupsionin. Një pro