Rezultate te kerkimit per termin: +Mustafa

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.493Z

Mustafa: Zgjedhjet mbahen

Kreu i LDK-së Isa Mustafa ka shprehur dhimbjen e tij për viktimat në KEK dhe ka kërkuar që të hetohet situata. Ndërkaq, ka thënë se nuk ka kërkuar që të shtyhen zgjedhjet. “Kam kërkuar vetëm të vlerësohet situata.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.970Z

Mustafa: Na poshtëruan!

Nga Express më 06 maj 2011 në ora 14:03 Kryetari i Prishtinës, Isa Mustafa, gjatë një vizite që i bërë kolektorit të dyshuar për keqpërdorime mbi lumin Prishtevka, ka shprehur mllefin me arrestimet e njerëzve të komunës së tij. “Ishte poshtërim”, ka thënë i pari i kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.141Z

Mustafa nesër viziton Shqipërinë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa do të zhvillojë të hënën një vizitë zyrtare në Shqipëri. Kjo është hera e parë që Mustafa viziton Shqipërinë në cilësinë e kreut të qeverisë. Gjatë vizitës së tij, Mustafa pritet të takohet me krerët e shtetit të Shqipërisë. Axhenda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.164Z

Mustafa akuza opozites

brbrNje dite pas protestes se qytetareve te Kosoves kunder ministrit Jabllanovic dhe pretendimeve serbe per nderprerjen e Trepces kryeministri Mustafa ka akuzuar opoziten per dyfytyresi Permes nje komenti ne Facebook Mustafa tha se deputetet e partive opozitare dolen per ruajtjen e Trepces nderkohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.849Z

Mustafa Nuk dorehiqem

brbrPavaresisht protestave te dhunshme te opozites dhe bllokimit te kuvendit kryeministri i Kosoves Isa Mustafa ka deklaruar se nuk ka ndermend te jape doreheqjen Keto komente kreu i qeverise i ka bere gjate nje takimi me mbeshtetesit e Lidhjes Demokratike te Kosoves ne Vushtri Mustafa kritikoi par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.069Z

Mustafa përkujton Zahir Pajazitin

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka përkujtuar komandantin e UÇK-së, Heroin e Kosovës, Zahir Pajaziti, në 53 vjetorin e lindjes. Me këtë rast, kryeministri Mustafa theksoi se Zahir Pajaziti, me jetën dhe veprën e tij epike, gjatë luftës për çlirimin e atdheut, u bë ikonë e luftë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.389Z

Nderkombetaret pershendesin qeverine Mustafa

brbrPas formimit te qeverise se re ne Kosove te paret qe e uruan kryeministrin e ri Isa Mustafa kane qene ambasadoret e BE-se dhe SHBA-se Keta te fundit kane qene te pranishem ne seance gjate votimit te kabinetit te ri 8220zyra e bashkimit evropian dhe shefat e misioneve te shteteve anetare te BE-se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama