Rezultate te kerkimit per termin: +Muze

Meta: total 1000 / total_found 4618 / time 0.002 / keyword[0] muze / docs[0] 4618 / hits[0] 7730 /
No Pic available
  • 2017-06-24

La Stampa, reportazh për Tiranën

Kryeqyteti shqiptar, mes gjurmëve të kulturës otomane dhe qendrës së Europës, plagëve të diktaturës dhe hovit të ri elektronik Nga LUCA MORINO Një nga mënyrat për të mbërritur shpejt në zemrën e një qyteti është të bësh një vizitë në tregun ushqimor, e po ashtu edhe Tirana,

10 qytetet më me leverdi në botë për pushime
  • 2017-06-16

10 qytetet më me leverdi në botë për pushime

Në Europë, Bukureshti është në vend të parë. Bangkoku është më i leverdishmi në Azi. Rio de Zhanejro kryeson në Amerikën Latine Bangkok Ku të shkoni me pushime? Një pyetje torturuese, para së gjithash për ata që duan të shkojnë jashtë. Një çështje që ka lidhje me bukurinë e

Mblidhet në MZHETTS, task forca për Turizmin
  • 2017-06-14

Mblidhet në MZHETTS, task forca për Turizmin

  Nën drejtimin e Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, z. Gentian Këri, u zhvillua takimi i radhës i Task Forcës për Turizmin. Në mbledhje u diskutua mbi marrjen e masave përgjatë sezonit turistik 2017. Këri konfi

No Pic available
  • 2017-06-10

Berat, rritet numri i turistëve

Berati ofron turizëm në çdo dit të vitit, por periudha Prill-Tetor sjell më shumë vizitorë në qytetin muze për shkak të sezonit veror dhe ardhjes në masë të turistëve në bregdet.Këta të fundit nuk ngurrojnë që një apo dy ditë të pushimeve të tyre t’ia kushtojnë qytetit

No Pic available
  • 2017-06-08

Muzeu i dështimit

Muzeu i dështimit sapo është hapur në Suedi dhe përfshin objekte që nuk kanë funksionuar sic duhet. Aty mund të gjendet një koleksion me 70 produkte të tilla. Në muze bën pjesë edhe një lojë dedikuar Donald Trump, vetëm pak kohë pasi ai u shpall president.  Përkufizimi im për

Nga Lugina e Kelmendit në Shqipëri te Sinemorets në Bullgari: Mrekullitë sekrete të Ballkanit
  • 2017-06-07

Nga Lugina e Kelmendit në Shqipëri te Sinemorets në Bullgari: Mrekullitë sekrete të Ballkanit

Të shpërndara kudo në Ballkan ndodhen xhevahire natyrore ose historike të cilat shërbejnë si destinacionet më të pazakonta dhe aventuriere të Ballkanit. Fshehur lart në male ose thellë nën tokë, në të gjithë Ballkanin, këto janë pamjet më fantastike që presin të zbulohen nga ju.

No Pic available
  • 2017-06-04

Normalja e Elbasanit 108 vjeç, kërkesë institucioneve për Muze Kombëtar

Hapja e Shkollës së Normales  108  vjet më parë,  në qytetin e Elbasanit ishte  një ngjarje e shënuar në historinë e arsimit, shkollës dhe kulturës shqiptare.  Por sot tradita është harruar, ndërsa emri dhe vepra e saj rrezikojnë të shuhen. Për këtë arsye,